ورزشکار چگونه بداند کالری کمی مصرف می‌کند؟

بجز ورزشکاران اکثر قریب به اتفاق افراد برای تامین انرژی تمرینات خود به مقدار بیشتری کالری (غذا) نیاز ندارند. اما اگر وقایع خاصی را در بدن خود تجربه می‌کنید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که میان وعده‌های بیشتری را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

ورزشکار چگونه بداند کالری کمی مصرف می‌کند؟

یکی از آن پدیده‌های خاص می‌تواند درد عضلانی مستمر و تمام نشدنی باشد که بسیار شایع است و یا خستگی مداوم در طول تمرین ممکن است نشانه‌ای از انرژی کم شما باشد.

تا زمانی که شما یک ورزشکار نخبه نباشید، نیازی نیست که مراقب نحوه تقویت غذایی و تامین انرژی فعالیت‌های خود در تمرینات‌تان باشید.

اما اگر دائما در حالت استراحت اید، برای حفظ سلامت خود تلاش می‌کنید، حتی فعالیت ورزشی چند بار در هفته‌تان کالری بیشتری نسبت به حالت معمول بدنتان می‌سوزانند، به این معنی که ممکن است برای حمایت از تمرینات و ریکاوری مطلوب نیاز به افزودن مواد غذایی بیشتر داشته باشید.

زوئی شرودر، متخصص تغذیه و مربی آمادگی جسمانی مستقر در توسان، می‌گوید: «در فرهنگی که بر «کمتر خوردن، بیشتر ورزش کردن» تأکید دارد، بسیاری از مردم از خوردن کافی [برای حمایت از تمرینات خود] امتناع می‌کنند. اما در نتیجه این اقدام، تامین کم انرژی و فقدان آن، اهداف آمادگی جسمانی شما را تضعیف کرده و طول مدت ریکاوری شما را طولانی می‌کند.

در اینجا به این موضوع اشاره شده است که چرا دریافت کالری کافی بسیار مهم است و چگونه می‌توانید بدانید که چه زمانی به کالری بیشتری نیاز دارید تا به مداومت برنامه ورزشی و حفظ سلامت خود کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا