خرید دوچرخه ثابت برای افزایش سلامتی

اگر قصد دارید تا همیشه دارای بدنی سالم و وزن مناسب باشید، باید ورزش را مهم‌ترین بخش زندگی‌ خود قرار دهید. یکی از راه‌های آن، رفتن به باشگاه ورزشی است، اما بسیاری از ما برنامه مناسب برای ورزش در باشگاه نداشته و یا تایم کافی برای مراجعه نداریم. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

خرید دوچرخه ثابت برای افزایش سلامتی

با توجه به شرایط زندگی شهری، ورزش کردن در خارج از منزل برای همه امکان‌پذیر نیست.طبق بررسی‌ها، بهترین راه کم کردن وزن و افزایش قدرت ماهیچه‌ها، ترکیب تمرینات استقامتی و هوازی با یکدیگر است. دوچرخه ثابت خانگی یکی از دستگاه‌های استقامتی و هوازی است که به‌خوبی می‌تواند باعث چربی سوزی و کاهش وزن شما شود.

از این‌رو این دستگاه جمله تجهیزاتی است که برای افرادی که می‌خواهند به وزن ایدئال خود برسند، می‌تواند عملکرد مناسبی را نشان دهد.

همچنین با این دوچرخه می برخی از چالش‌ها، مانند سروصدای زیاد دستگاه را نخواهید داشت. از طرفی زمانی که صحبت از ورزش‌های مناسب برای قلب و عروق می‌شود، یک دستگاه وجود دارد که در ردیف بهترین دستگاه‌ها برای انجام این حرکات ورزشی قرار می‌گیرد؛ و آن دوچرخه ثابت است.

به‌طورکلی تمرین با دوچرخه، یکی از روش‌های رایج در تمرینات و ورزش‌های هوازی است.از این‌رو به لطف پیشرفت دانش و فناوری با کمک دوچرخه‌های ثابت، می‌توان حتی در محیطی کوچک مثل یک اتاق نیز شرایط یک ورزش هوازی مناسب را فراهم کرد.مزایای استفاده از دوچرخه‌های ثابتبه‌طورکلی اگر شما به‌صورت مرتب و طبق برنامه‌ای خاص شروع به ورزش کردن بر روی دستگاه دوچرخه ثابت باشید، فواید و تأثیرات زیادی را مشاهده خواهید کرد.

از جمله:افزایش قدرت قلب و عروقاستفاده اصولی و مناسب از دوچرخه ثابت می‌تواند باعث افزایش قدرت قلب و عروق شود. چرا که ورزش‌های هوازی با افزایش ظرفیت اکسیژنی بدن موجب بهبود عملکرد قلب و حتی ریه می‌شوند و به دنبال آن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی نیز کاهش پیدا می‌کند.افزایش استقامت و تحمل فیزیکیخرید دوچرخه ثابت و استفاده از آن باعث تقویت عضلات و بهبود استقامت بدن می‌شود.

توانایی بدن در مقابله با فعالیت‌های روزمره، افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد عضلات بدن از تأثیرات فوق‌العاده این دوچرخه می‌باشد.سوخت‌وساز چربی و کاهش وزنتمرین با دوچرخه ثابت باعث سوخت‌وساز بیشتر چربی‌های بدن، کاهش درصد چربی بدن، کاهش وزن و بهبود ترکیب و تناسب بدنی می‌شود.بهبود سلامت روانیجالب است بدانید ورزش با این دستگاه ورزشی باعث ترشح هورمون‌های شادی‌بخش و کاهش استرس و اضطراب می‌شود.

در نتیجه باعث بهبود خلق‌وخو، کاهش افسردگی و افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.به‌کارگیری آسان در هر زمان و مکاندوچرخه ثابت به‌عنوان یک دستگاه ورزشی قابل حمل و قابل استفاده در منزل یا سایر مکان‌ها، ورزش کردن در هر زمان بستری را برای شما فراهم می‌کند.

نکات مهم برای استفاده از دوچرخه ثابتهنگام تمرین با این دوچرخه کفش مناسب بپوشید.پا زدن را به آهستگی و با دنده پایین شروع کنید.باحوصله و به‌تدریج دنده و مقاومت را بالا ببرید.حتماً قبل و بعد و حین ورزش آب بنوشید.فراموش نکنید، پس از ورزش خودتان را سرد کنید و تمرین‌های کششی انجام دهید.

قبل از استفاده از این دستگاه دستورات آموزشی مربوط به تنظیمات و برنامه‌ریزی آن را مطالعه کنید.چنانچه می‌خواهید عضلات همسترینگ (عضلات پشت ران) است و عضلات گلوتئال (عضلات باسن) می‌باشد را بیشتر تمرین دهید، از پدال‌های بدون تسمه گیرنده استفاده کنید.

هنگام نشستن بر روی آن، زین دوچرخه را طوری تنظیم کنید که ساق پایتان هنگامی که پدال در پایین‌ترین نقطه خود است، اندکی خم شده باشد.روش صحیح استفاده از دوچرخه ثابتدست‌ها را روی دسته جایی بگذارید که ترمزها در یک دوچرخه معمولی قرار دارند. می‌توانید دست‌ها را روی فرمان میانی دوچرخه نیز قرار دهید. به‌راحتی روی زین دوچرخه بنشینید و بگذارید میان تنه از ران‌ها به‌صورت طبیعی به جلو خم شود.

برای اینکه بتوانید کمرتان صاف بگیرید، در حالتی باشبد که هسته بدن درگیر شود و گردن و شانه‌هایتان در حالت استراحت قرار بگیرند.خرید دوچرخه ثابتدر حالی که دست‌ها روی فرمان‌های جانبی است از روی زین بلند شوید و هسته بدن را به هراه عضلات باسن درگیر کنید. موقع رکاب زدن، باید نزدیک شدن باسن به زین را حس کنید.

از حالت دوم دست‌ها را جلو بیاورید و انتهای بالایی فرمان را بگیرید، سعی کنید کمر را صاف نگه دارید. در حالی که عضلات هسته بدن و باسن درگیر هستند، به جلو خم شوید تا بتوانید دست‌ها را به‌صورت طبیعی خم کرده، باسن نیز عقب و بالای زین قرار بگیرد. باید احساس کنید باسن، هسته بدن، همسترینگ و عضلات چهار سر همگی در حال کار کردن هستند.

زمان تمرین کردن با این دوچرخه نباید احساس ناراحتی و فشار در پایین کمر، گردن یا شانه‌ها داشته باشید.نکات مهم برای خرید دوچرخه ثابتقبل از هر اقدامی برای خرید دوچرخه ‌ثابت بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید.میزان تحمل وزنیکی از مهم‌ترین مواردی که باید در هنگام خرید دوچرخه به آن توجه کنید، تحمل وزن آن است.

کاربران باید حتماً دستگاهی را تهیه کنند که تحمل وزن آن حداقل ۱۰ کیلو بیشتر از وزن فعلی‌شان باشد؛ تا در دراز مدت با مشکل و استهلاک بالا مواجه نشود.

قیمت و عملکردخوب است بدانید که بر اساس کیفیت و کارایی و تحمل وزن، قیمت دوچرخه ثابت تعیین می‌شود.مکانیزم دوچرخه به سه دسته تقسیم می‌شود: ۱- تسمه‌ای ۲- زنجیری ۳- مگنتی که در هنگام خرید باید به آن توجه نمایید.پدال دوچرخهیکی از مهم‌ترین اجزای دوچرخه‌های ثابت، پدال است چرا که اکثر فعالیت دوچرخه‌سوار بر روی دوچرخه با آن می‌باشد؛ بنابراین باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و در زمان خرید کاربر باید جنس پدال، قدرت در پا زدن و راحتی در قرارگیری پا را مورد بررسی قرار دهد.

زین یا صندلی دوچرخهصندلی دوچرخه نیز یکی دیگر از مواردی است که موقع خرید حتماً باید به آن توجه شود، زیرا اغلب دوچرخه‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند اکثراً زیبایی داشته و بسیار بی‌کیفیت هستند.

صفحه نمایشگراغلب دوچرخه‌های ثابت دارای صفحه نمایشگر مانیتور هستند و این امکان را به شما می‌دهد تا در هنگام دوچرخه‌سواری بتوانید زمان، مسافت، کالری، سرعت و ضربان قلبتان را بر روی صفحه نمایشگر مانیتور مشاهده کنید.خرید دوچرخه ثابتگارانتی و خدماتیکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان خرید دوچرخه مدنظر قرار گیرد؛ اعتبار و قدمت مکان است که قصد دارید از آن دوچرخه ثابت را خریداری کنید؛ زیرا هراندازه قدمت و اعتبار شرکت شاخص‌تر باشد، خدمات و سرویس‌دهی آن هم بالاتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا