برترین توصیه‌ها برای تغذیه سالم و بشقاب غذای سالم

تغذیه سالم می‌تواند معانی و شیوه‌های متفاوتی داشته باشد، بستگی دارد از چه کسی سوال کنید، از نظر همه‌ی افراد، همچنین متخصصان سلامت، اینفلوئنسر‌های سلامتی، همکارانتان و اعضای خانواده‌تان می‌تواند نظرات متفاوتی برای بهترین راه برای داشتن تغذیه سالم داشته باشند. به علاوه مقالات تغذیه‌ای با قوانین و پیشنهاد‌هایی که بیان می‌کنند می‌توانند شما را گیج کنند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

برترین توصیه‌ها برای تغذیه سالم و بشقاب غذای سالم

اینها اصلا راه را برای انتخاب یک سبک غذایی سالم که برای شما کاربرد داشته باشد را آسان نخواهد کرد. حقیقت این است که داشتن سبک تغذیه سالم (به اصطلاح سالم خوری) اصلا کار پیچیده‌ای نیست و صرفا با رساندن تمام مواد مغذی به بدنتان و لذت بردن از غذایی که می‌خورید امکان‌پذیر است.
به علاوه غذا خوردن مانند یک لذت است پس نباید از آن بترسید، آن را محاسبه کنید (کالری شماری)، آن را وزن کنید و یا این که دائما در حال مانیتور کردن غذاهایی باشید که می‌خورید.

قبل از اینکه توضیح دهیم که رژیم غذایی سالم چیست باید بگوییم که این سبک از تغذیه چرا اهمیت زیادی دارد.  اول، غذا و کالری که شما با غذا خوردن وارد بدنتان می‌کنید سوخت مورد نیز بدن شما برای عملکرد آن و در حقیقت زنده نگه داشتن شماست. اگر رژیم غذایی شما کالری مورد نیاز بدن شما و یا مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را به آن نرساند سلامتی شما در معرض خطر قرار می‌گیرد.

به علاوه اگر شما به وسیله‌ی غذا خوردن بیش از حد نیاز بدنتان کالری زیادی را به آن وارد کنید دچار اضافه وزن خواهید شد. در افراد چاق و دارای اضافه وزن ریسک ابتلا به خیلی از بیماری‌ها از جمله دیابت نوع ۲، اختلال تنفسی موقع خواب و بیماری‌های قلبی، کبد و کلیوی بالا می‌رود.

همچنین کیفیت رژیم غذایی شما روی میزان ابتلای شما به بیماری‌ها و همچنین طول عمر و سلامت روان شما نیز تاثیر می‌گذارد. در حالی که رژیم‌های غذایی غنی از غذاهای فوق فرآوری شده با افزایش مرگ و میر و خطر بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی مرتبط هستند، رژیم‌های غذایی حاوی غذاهای کامل و غنی از مواد مغذی با افزایش طول عمر و محافظت از بیماری‌ها ارتباط دارند.

رژیم‌های غذایی غنی از غذاهای بسیار فرآوری شده نیز ممکن است علائم افسردگی را افزایش دهد، به ویژه در افرادی که کمتر ورزش می‌کنند.

علاوه بر این، اگر رژیم غذایی فعلی شما دارای غذاها و نوشیدنی‌های فوق العاده فرآوری شده مانند فست فود، نوشابه و غلات شیرین است اما غذاهای کامل مانند سبزیجات، آجیل و ماهی در رژیم غذایی شما سهم کمی دارد، به احتمال زیاد از برخی مواد مغذی کافی استفاده نمی‌کنید. ادامه این سبک از تغذیه ممکن است بر سلامت کلی شما تأثیر منفی بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا