خوردنی های که سلامت شما را تهدید می کند

سايت پرونسيون به تازگی فهرستی از قسمت‌های آسيب‌ رسان چند گياه را منتشر كرده كه كمتر كسی گمان می كند خوردن آن ها به بدن صدمه بزند. تهيه فهرست اين چند گیاه و میوه بعد از آن صورت گرفت كه گزارش‌هايی در مورد آسيب آن ها به بدن منتشر شد. به همين دليل و با وجود تاكيد صد در صدی دانشمندان نسبت به تغذيه گياهی و طبيعی توصيه می شود از مصرف خوردنی های که شامل برگ‌ها یا هسته‌های ذكر شده در اين فهرست خودداری كنيد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

خوردنی های که سلامت شما را تهدید می کند

ساقه ترش‌مزه و مفيد ريواس خواصی جدا از برگ آن دارد و از آن در تهیه غذاهای گوناگون استفاده می‌شود. اگر‌چه می توان اين ساقه را خام‌خواری كرد اما برگ‌های آن مسموم‌کننده هستند. دو ترکیب به نام اکسالیت و آنتراکوینون گلیکوسید در برگ‌های ریواس يافت شده که به بدن آسيب می‌رسانند.

حتما شنيده‌ايد كه پوست گوجه فرنگی هضم نمی شود اما خوردن آن ايرادی ندارد و می توانيد گوجه فرنگی را با پوست ميل كنيد. با وجود اين اگر كسي هوس خوردن پوست اين صيفی را كرد بايد بداند كه دانشمندان در‌يافته‌اند ماده‌ای شیمیایی به نام گلیکوالکالید در برگ‌های گوجه فرنگی وجود دارد كه مصرف آن مي‌تواند باعث معده درد و بروز اختلالات عصبی شود.

بعضی ها بعد از خوردن سيب دانه‌های آن را هم می جوند . آمیگدالین ماده‌ای است سمی‌ كه در دانه‌های سیب يافت شده و رسيدن مقادير زياد آن به بدن مشکل‌ساز است.

۸۸ میلی‌گرم سیانید! وجود اين مقدار سيانيد در مغز این میوه كمي‌ عجيب است. هسته ترک نخورده هلو، معده درد ايجاد می كند و خوردن هسته‌های ترک‌خورده آن هم سلامت عمومی ‌شما را تهديد می كند.

اسید پروسیک موجود در مغز هسته گیلاس نيز به بدن آسيب مي‌رساند.

وجود مقدار زيادی از ماده‌ای به نام سولانین دليل سبزشدن سیب‌زمینی است. این ماده كه سمی است می تواند روي سیستم مرکزی اعصاب تاثیر بگذارد. بنابراين سيب‌زمينی سبز شده را به هيچ شكلی مصرف نكنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا