راهنمای کامل مصرف پروتئین در زنان

در این مطلب قرار است تا ضمن فراهم آوردن اطلاعات جامع و کامل برای شما در زمینه مصرف پروتئین در زنان و پاسخ به پرسش‌های پرتکرار از جمله: زنان باید چقدر پروتئین مصرف کنند؟ آیا مصرف پروتئین در زنان بیشتر باعث می‌شود تا زنان چاق‌تر شوند یا از لحاظ بدنی حجیم‌تر بنظر برسند؟ آیا خوردن بیش از حد پروتئین ناسالم است؟آیا زنان باید مصرف شیک پروتئین ها را امتحان کنند؟ با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

راهنمای کامل مصرف پروتئین در زنان

بدن زنان از لحاظ اندام و نیازهای غذایی با مردان متفاوت است. در کل زنان بخاطر جثه و نیازهای تغذیه ای‌شان به میران کمتری به نسبت مردان به پروتئین نیاز دارند. اما این به آن معنا نیست که دریافت پروتئین در زنان سبب حجیم شدن آن‌ها یا چاق‌تر شدن و عضلانی بنظر آمدن اندام آن‌ها خواهد شد. اکثر زنان بدنساز و یا مردان عضلانی همراه با مصرف پروتئین تمرینات بسیار سخت و سنگینی دارند تا بدن خود را به آن سطوح می‌رسانند.

غذایی که می‌خوریم مواد مغذی برای بدن ما فراهم می‌کند. این مواد مغذی را به عنوان درشت مغذی‌ها یعنی کربوهیدرات، پروتئین‌ها و چربی‌ها می‌شناسیم، چون این مواد مغذی به نوعی برای بدن اصلی هستند، به مقادیر بیشتری نیاز است و نقش ویژه‌ای در بدن ایفا و به همراه هم به عملکرد بدن ما کمک می‌کنند.

واژه پروتئین از واژه یونانی به نام پروتئو به معنی «بسیار مهم» گرفته شده است و این نام به درستی به این علت که جز اصلی ساختار بافت‌ها و سلول‌ها را تشکیل می‌دهند بر روی آن نهاده شده است این بافت‌ها شامل عضلات سراسر بدن، آنتی بادی‌ها برای سیستم ایمنی، آنزیم‌ها برای هضم غذا هستند و از آنجایی که پروتئین‌ها بلوک‌های سازنده اجزای بدن و حتی مرتبط با رشد و ترمیم بافت‌های عضلانی هستند، بنابراین می‌توانند برای سلامت کلی بدن حتی عملکرد سیستم ایمنی بسیار مفید باشند.

پروتئین‌ها در داخل بدن وظایف متعددی دارند از جمله ریکاوری فیبرهای عضلانی حفظ تعادل مایعات بدن، عملکرد هورمونی و علاوه بر آن فراهم آوردن انرژی که کارکرد ثانویه پروتئین‌ها هستند.

پس در پاسخ به این سوال که چرا دریافت پروتئین ضروری است، مخصوصا برای زنان باید بگوییم که نباید فکر کنید که دریافت پروتئین صرفا فقط برای داشتن عضلات بسیار بزرگ یا حجیم‌سازی عضلانی هستند، دریافت پروتئین بسیار فراتر از این‌ها می‌باشد.

پروتئین‌ها ساختار پیچیده‌ای هستند که از اجزای سازنده به نام آمینو اسید‌ها تشکیل شده‌اند و بر اساس تولید آن‌ها در بدن به دو دسته ضروری و غیرضروری تقسیم‌بندی می‌شوند به این علت ضروری که شما ما باید آن‌ها را را از طریق مواد غذایی تامین کنید چون خود بدن قادر به ساخت آن‌ها نیست بنابراین لزوم وجود پروتئین در رژیم غذایی زنان را نمی‌توان نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا