معرفی ورزش آبی رفتینگ

ورزش رفتینگ یکی از ورزش های مهیج در آب است که طرفداران بسیاری دارد و برای این ورزش مکان های خاصی وجود دارد تا امنیت شما را تامین کند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

معرفی ورزش آبی رفتینگ

همه چیز در مورد رفتینگ ، ورزش مهیج آبی

اطلاعات در مورد ورزش رفتینگ بیش از همه در لبنان است و سرعت های بالای این ورزش معمولاً در طول رودخانه ال آسی انجام می شود.سفر رفتینگ برای مسافران هیجان بسیار بالایی دارد و همراه با ریسک و خطر می باشد و آدرنالین را به حد زیادی افزایش می دهد. اگر رفتینگ به آب را قبل از این تجربه کردید یا تازه کار هستید و می خواهید برای اولین بار آن را امتحان کنید، مکان های مخصوصی هستند که انجام آن را برای شما امکان پذیر می کنند و امنیت کامل نیز در این تورها رعایت می شود و می توانید استانداردهای بین المللی را در تورهای مسافربری مشاهده کنید.

ورزش رفتینگ

آیا ورزش رفتینگ امنیت دارد؟

اگرچه این ورزش کمی شدید است اما تورهای رفتینگ بعضی از رودخانه ها کاملا امن می باشد و تمام اندازه گیری ها و استانداردها در آن رعایت شده است.

راهنمایی های متخصصان و با تجربه نیز می تواند امنیت را بالا ببرد و کمک های اولیه کاملاً آماده هستند.

آنها به صورت خلاصه مسافران را توجیه می کنند و آنهایی که قبلا رفتینگ را تجربه کرده اند نیز می تواند دستورالعمل را نیز از مربیان حرفه ای بگیرند. علاوه بر آن رفتینگ با طناب های کاملاً امن و تجهیزات بسیار مدرن انجام می شود و هر مسافر باید یک کلاه ایمنی و دستکش داشته باشد و مطمئن باشید که این ورزش بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است و خطری شما را تهدید نمی کند. 

راهکارهایی برای امنیت ورزش رفتینگ

می توانید برای این ورزش مدرک تخصصی نیز بگیرید و زمانی که می خواهید یک پک لوازم کامل برای رفتن به رفتینگ داشته باشید، باید از فروشنده سوال هایی را بپرسید.

از آنها بپرسید که چه مدت است که در این تجارت کار می کنند و در مورد سابقه مدیر عامل نیز سوال کنید که حتماً باید با تجهیزات و مربی کاملاً تخصصی کار کنید و تجهیزات تخصصی به شما کمک می کند که بتوانید اصول ورزش را بهتر رعایت کنید.

همیشه جلیقه نجات بپوشید یا تجهیزات مخصوص به خود را برای جریان آب همراه داشته باشید.

جلیقه نجات به این معنا نیست که زندگی شما را حفظ می کند و باید این جلیقه را کاملا درست بپوشید. تمام قفل های آن باید بسته باشد و باید کاملا اندازه تن شما باشد و انطور که در نمناک می خوانید از طرفی جلیقه باید به گونه ای در بدن شما قرار بگیرد که اجازه نفس کشیدن داشته باشید و مجبور به بالا آوردن سر خود نباشید و همیشه باید این کار را رعایت کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید.

امن رفتار کنید و با خیال راحت ورزش رفتینگ را انجام دهید :

از تجهیزات محافظت کننده استفاده کنید:

همیشه از کلاه ایمنی استفاده کنید که پوشیدن کلاه ایمنی هیچ ربطی به سطح امنیت رفتینگ ندارد. بالاخره با خطر مواجه خواهید شد و نباید اجازه دهید که کودکان شما بدون کلاه ایمنی سوار دوچرخه یا هر وسیله دیگری بشوند، چه برسد به رفتینگ. رعایت امنیت حس خوبی را به شما القا می کند و مطمئن باشید که از لوازم امنیتی مناسبی استفاده کرده اید.

در اوایل فصل بهار آب کمی خنک تر است و می توانید از لباس های ضخیم تر و ژاکت اسپلش و راکت اسپلش و همچنین کفش های مناسب رودخانه استفاده کنید که سفر را برای شما آسان تر کند و اجازه دهد از این هیجان بیشتر لذت ببرید.

برای روزهای آفتابی نیز خودتان را آماده کنید:

در چنین روزهایی می توانید لباس های سبک تر بپوشید و حتما باید از عینک های آفتابی استفاده کنید و ضد آفتاب را هم فراموش نکنید و فراموش نکنید که عینک شما باید در برابر اشعه یو وی محافظت کند و به یاد داشته باشید که آفتاب سوختگی می تواند بسیار شدید برای هر فرد اتفاق بیافتد. استادان رفتینگ از لوازم کاملاً اندازه استفاده می کنند و دقت دارند که لوازم برای آن ها گشاد نباشد.

 پارو ها را به درستی نگه دارید:

نگه داشتن پارو در حالت مناسب می تواند بالاترین نگرانی ها را ازبین ببرد و بیشترین امنیت را ایجاد کند و یکی از دستان شما باید بر پایه این پاروها باشد و دست دیگر نیز همیشه باید در انتهای قسمت T شکل قرار بگیرد، این چنگک ها از پلاستیک های سفت ساخته شده اند و می توانید دستان خود را روی این چنگک ها بگذارید و کنترل پارو ها را حفظ کنید و برای راهنمایی های لازم می توانید از متخصص سوال کنید.

صدای اطراف کاملا طبیعی می باشد:

این ورزش به گونه ای است که جای مشخصی ندارد و یک دقیقه ممکن است در قایق باشید و دقیقه بعد را در حال شنا کردن باشید و هنگام انجام دادن رفتینگ، تخته سنگ ها در جریان آب به سمت پایین می آیند.

توجه کنید که می توانید از امکانات استفاده کنید که به آنها ضربه گیر می گویند و این ضربه گیرها از قایق شما حفاظت می کنند و زمانی که قایق بر روی یک تخته سنگ می نشیند، باید به جایگاه نشیمن خود برگردید و آماده پارو زدن باشید و مهم ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید، این است که هرگز نترسید.

در بیشتر زمان ها وقتی کسی از قایق بیرون می افتد، دقیقاً بغل قایق داخل آب می افتد و لازم نیست که کل مسیر را شنا کنید، فقط باید دو پای خود را از قایق دور کنید و نباید بیش از حد از قایق دور شوید و باید به دنبال آپشن های امنیتی دیگر بگردید و یا اینکه سعی کنید قایق دیگری را پیدا کنید و به یاد داشته باشید که می توانید به ساحل های دیگر بروید و هرکدام که نزدیک تر می باشد را انتخاب کنید.

اگر ترسیده اید نباید به راه برگشت به قایق فکر کنید و سعی کنید که سریع ترین راه ممکن را انتخاب کنید و برای تمام این جزئیات و ریزه کاری ها می توانید با یک متخصص صحبت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید . 

از تکنیک های مناسب شنا استفاده کنید.

زمانی که در رودخانه شنا می کنید، چه از قایق بیرون بیافتید، چه داخل آب بپرید، برای شما هیجان انگیز خواهد بود و دو تکنیک برای آن وجود دارد:

اولین تکنیک: این است که پوزیشن شنا کننده های به سمت پایین را به خود بگیرید.

در این پوزیشن بینی، انگشت پاها و کمر به سمت پایین می باشد و می توانید ببینید که در حال پریدن به کجا هستید و باید کمی زانوهای خود را خم کنید و از این طریق می توانید هر تخته سنگی را ببینید و از ساق پای خود استفاده کنید تا با آن ها مواجه نشوید و بازو ها نیز باید کاملاً در کنار بدن شما قرار بگیرد تا کنترل تان را حفظ کنید و باسن شما در این حالت حتما باید به سمت بالا باشد و اگر روی باسن خود بنشینید، حتماً روی تخته سنگ می افتید. 

ساق پایتان را کنار یکدیگر نگه دارید.

دومین تکنیک: پوزیشنی که برای افراد شنا کننده در این مسیر استفاده می شود، در شرایط بحرانی بیشتر قابل استفاده است و این پوزیشن به گونه ای است که باید روی شکم خود باشید و تعادل تان را حفظ کنید و چنانچه بخش ورزش و تناسب اندام نمناک توضیح داده به محلی که می خواهید بروید اشاره کنید تا زمانی که رودخانه را تمام نکردید، به شنا کردن ادامه دهید. 

اگر انتخاب شما این بود که به سمت ساحل شنا کنید، می توانید تمام راه را در ساحل طی کنید.

هرگز برای جابجایی ایستاده جا به جا نشوید و بیشتر راهنمایی های قدم زدن در آب توسط متخصصان به شما ارائه خواهد شد.

البته که نزذیک به ساحل مکان ایده آلی برای شنا کردن نیست اما خوبی آن این است که در هنگام گم کردن قایق می توانید به راحتی به خشکی برگردید و کار شما را راحت تر است.

دمای آب معمولا در این نوع رودخانه ها چقدر است؟

آب همچنان در این محل ها در تمام سال خنک است، چون که یخ ها در آن ذوب شده اند. همچنین دمای این آب ها 10 درجه سانتیگراد سلسیوس می باشد و به همین علت است که باید تجهیزات کامل را برای محافظت از سرماخوردگی با خود همراه داشته باشید. 

آیا می دانید که چگونه باید برای ورزش رفتینگ شنا کنید؟

شنا کردن برای رفتینگ قانون و مقررات مخصوص به خود را دارد که می توانید در یک کلاس رفتینگ ثبت نام کنید و مدرک مخصوص آن را بگیرید و یاد بگیرید که چگونه در آن حداقل در عمق 25 متری شنا کنید. 

آیا می توان برای  ورزش رفتینگ مربی خصوصی گرفت؟

بله حتما، مربی خصوصی برای این ورزش وجود دارد. 

تجهیزات استفاده شده در ورزش رفتینگ شامل موارد زیر می باشد:

– قایق غیر مسطح:

رفت های گذشته غیر مسطح بسیار حساس بودند و آنها در سرعت بالا پاره می شدند و بسیار خطرناک بودند. تکنولوژی های جدید برای رفت های مدرن استفاده می شود که برای سرعت های بالا قابل اعتماد تر می باشد. 

– جلیقه نجات:

تجهیزاتی برای امنیت این ورزشکاران استفاده می شود که آن ها در تمام سایز ها در دسترس هستند. پس قطعاً در انتخاب شان دچار مشکل نخواهید شد و این تجهیزات باید به اندازه کافی مناسب سن شما باشند و بتوانند بدن تان را در طول آب هل دهند. 

– کلاه ایمنی:

ورزشکاران این رشته باید از کلاه ایمنی استفاده کنند و از آسیب به سر جلوگیری کنند و باید کلاهی را انتخاب کنند که مناسب سرشان باشد. 

– پارو ها:

این پاروها از موادی ساخته شده اند که به راحتی در آب هل داده می شود. 

– لباس غواصی:

چنانچه ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره شده است ورزشکاران رشته رفتینگ هنگامی که آب بسیار سرد باشد از لباس غواصی استفاده می کنند که این لباس ها از مشکلاتی مثل سرماخوردگی هم جلوگیری می کند.

– لباس خشک:

این ورزشکاران باید زمانی که در آب هستند از لباس خشک استفاده کنند که این لباس ها دمای بدن را متعادل نگه می دارد. 

– استفاده از کیف های رها کننده:

این کیف ها حاوی وسایلی است که برای نجات فردی که در آب می افتد مناسب است که این کیف ها به یک طناب وصل می باشد و انتهای آن به کیف متصل شده است و انتهای دیگرش در دستان ورزشکار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا