چگونه در رژیم کاهش وزن تان ثابت قدم باشید

آیا با تمام وجودتان می‌خواهید که به رژیم‌تان خیانت کنید؟ کاملا” درک‌تان می‌کنم! برای من هم لحظاتی وجود دارد که میل به خوردن یک خوراکی خاص آنقدردرمن قوی است که انگار هیچ انتخاب دیگری جز همان غذای خاص و رها کردن رژیم وجود ندارد. اما حقیقت این است که راه‌هایی وجود دارد تا به رژیم کاهش وزن یا رژیم غذایی سالم‌تان وفادار مانده و همچنان وزن کم کنید. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

چگونه در رژیم کاهش وزن تان ثابت قدم باشید

قبل از آن‌که به رژیم‌تان خیانت کنید از خودتان این سوالات را بپرسید. جواب این سوال‌ها باعث می‌شود، نسبت به تصمیم‌تان برای رها کردن رژیم احساس بهتری داشته باشید.

تا الان چقدر برای رژیمم زحمت کشیدم؟

قبل ازاینکه از اوج به اعماق تباه کردن رژیم شیرجه بزنید، یک دقیقه فکرکنید و به یادآورید که از چه مدت پیش تلاش برای رژیم گرفتن را شروع کرده اید؟ حتی مهم نیست که فقط یک روز از شروع تصمیم‌تان گذشته باشد، همین که تصمیم گرفته اید عادات تغذیه تان را تغییر دهید، گامی مثبت در مسیری درست است.

برای تصمیم خود اعتبار قائل باشید، برای هر جلسه تمرین و ورزش، برای وعده غذاهای کنترل شده و محدود، میان وعده‌های سالم و برای تصمیم دوستانه‌ای که گرفته‌اید، احترام قائل شوید. وقت بگذارید و چندتا از این موفقیت‌ها و تلاش‌ها را لیست کنید پیش از اینکه سراغ سوال بعدی بروید.

آیا واقعا باید از کلمه ” خیانت ” استفاده کنید ؟

خیانت این را القا می‌کند که شما دارید کاراشتباهی انجام می‌دهید. خیانت بد است اما شما بد نیستید و خوردن هم کاربدی نیست. بنابراین کلمه ” خیانت ” را از فرایند تصمیم‌تان حذف کنید. درعوض از خودتان بپرسید، آیا این غذا و خوراکی در حال حاضر بهترین انتخاب برای برنامه رژیمی‌تان است یا نه؟ آیا کالری موجود در این غذا باعث نمی‌شود،  بیشتر از کالری مجاز روزانه‌تان دریافت کنید؟ آیا دارای مواد افزودنی نیست که سعی دارید از آن بپرهیزید؟ آیا واقعا” خوردنش راضی‌تان می‌کند و ولع و میلی که در حال حاضر دارید برطرف می‌شود؟

چطور می‌توانم به میلم پاسخ بدهم و همچنان به رژیمم نیز پایبند بمانم؟

اگر این دو پرسش هم نتوانست قانع‌تان کند و همچنان از ته دل آن‌چیزی را که جلوی شماست می‌خواهید، پس شاید باید آن‌را میل کنید! اما به این معنی نیست که باید حتما” تمام آن‌را بخورید و البته به این معنی هم نیست که دیگر دست از تلاش بردارید و رژیم‌تان را کاملا” ترک کنید.

از خودتان بپرسید آیا راهی وجود دارد که کمی از این غذایی که می‌خواهید بخورید و درعوض وعده یا میان وعده دیگرتان را بر اساس کالری مجاز تنظیم کنید تا همچنان طبق برنامه روزانه یا هفتگی‌تان پیش بروید؟ خیانت به رژیم غذایی‌تان لزوما” چیز بدی نیست اما اینکه اسمش را ” خیانت ” بگذارید احتمالا” بد است!

یاد بگیرید که چطور به خودتان اجازه رفتارهای موقعیتی لازم برای پایبندی به برنامه همیشگی و فراگیرتان را بدهید تا بتوانید وزن کم کنید. اگر اجازه کمی لغزش را به خودتان ندهید، وفاداری به برنامه غذایی‌تان بسیار سخت و دشوار خواهد بود. شما چه پیشنهادی دارید؟ برای اینکه در رژیم کاهش وزن ثابت قدم باشید، چه راهکارهای را توصیه می کنید؟

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا