آووکادو و دیابت، آیا آووکادو برای دیابت مفید است؟

افراد بیمار مبتلا به دیابت در مسیر کنترل این بیماری دو هدف را دنبال می‌کنند. یکی حفظ سطح قند خون (در محدوده مناسب و پایین) و دیگری کاهش خطر ابتلا به بیمارهای قلبی ثانویه می‌باشد. تنها با تشخیص وجود دیابت در فرد، میزان خطر بیماری قلبی تا دوالی چهار برابر افزایش می‌یابد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

آووکادو و دیابت، آیا آووکادو برای دیابت مفید است؟

در پژوهشی تصادفی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، مشخص شد آزمودنی‌هایی که نصف آووکادو را در تایم ناهار خود مصرف کرده‌اند، ۴ تا ۵ ساعت بعد از ناهار احساس سیری داشتند. وسوسه خوردن اسنک‌هایی که ممکن است قند خون شما را بالا ببرد، زمانی که بعد از صرف غذا احساس سیری بیشتری می‌کنید، کمتر است. آزمودنی‌ها همچنین میزان افزایش کمتری در سطوح گلوکز خون و انسولین را تجربه کردند.

به علت مواد مغذی فوق العاده در آووکادو، این ماده غذایی غنی یا به اصطلاح «سوپر-فود» فواید بسیاری برای افزایش و بهبود سلامت قلب دارد. چربی اشباع بسیار کم، چربی غیراشباع بالا و فیتوکمیکال‌ها و محتوای فیبر آن اثرات مثبتی بر سلامت قلب دارد و سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

آووکادو حاوی دو ماده مغذی حیاتی است که به کاهش فشار خون و استرس اکسیداتیو کمک می‌کند: پتاسیم و لوتئین. برای افرادی که با ذخیره سطوح بالایی از‌تری گلیسیریدها مبارزه می‌کنند، افزودن آووکادو به رژیم غذایی ممکن است به کاهش سطح آن کمک کند.

در یک پژوهش تصادفی در سال ۱۹۹۴ یک رژیم غذایی پر از چربی غیراشباع را در مقابل یک رژیم غذایی پر کربوهیدرات پیچیده مقایسه کردند. نتایج بدست آمده هیچ تفاوت معنی‌داری در کلسترول و یا هیچ گونه اثر نامطلوب بر حفظ سطوح قند خون را نشان نداد.

با این وجود، آن‌ها سطح‌تری گلیسیرید را بواسطه رژیم غذایی پرچربی غیر اشباع تعدیل و برخی از کربوهیدرات‌ها را با چربی‌های غیراشباع آووکادو جایگزین کردند. سطوح بالای‌تری گلیسیرید خون شما را غلیظ‌تر و جریان خون را در رگ‌ها کندتر می‌کند، بنابراین نگرانی از خطر بیماری قلبی افزایش می‌یابد.

محبوبیت آووکادو روز به روز در حال افزایش است. میوه سبز خامه‌ای شکل که سرشار از ویتامین‌ها، مواد مغذی و چربی‌های مفید برای قلب است. در حالی که آووکادوها چربی بالایی دارند، این نوع چربی آن‌ها از نوع خوب است که برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز مفید است.

اگر دیابت نوع ۲ دارید، افزودن آووکادو به رژیم غذایی به کاهش وزن، کاهش کلسترول و افزایش حساسیت به انسولین کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید آووکادو برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، نظر شما را به ادامه مطلب جلب می‌کنیم.

آووکادو میزان کربوهیدرات کمی دارد، به این معنی که این میوه نه تنها تأثیر بسیار اندک بر افزایش سطح قند خون دارد، بلکه به دلیل فیبر بالای آن سبب کاهش سطوح قند خون نیز می‌شود.

مطالعه اخیر منتشر شده در مجله Nutrition Trusted Source اثرات افزودن نیمی از آووکادو به ناهار استاندارد افراد سالم و دارای اضافه وزن را بررسی کرده است. یافته‌ها حاکی از بود که هر دو گروه با مصرف آووکادو تأثیر قابل توجهی بر کاهش سطح قند خون‌شان داشتند.

بخشی از علتی که میوه آووکادو را به انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به دیابت تبدیل می‌کند همانگونه که در ابتدا گفته شد اینست که اگرچه این میوه کربوهیدرات کمی دارد، اما میزان فیبر بسیار بالایی دارد. همچنین برخی از مطالعات نشان داده‌اند بسیاری از غذاهای پر از فیبر دیگر ممکن است سطح قند خون را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا