حرکات باله چگونه باعث سلامتی و تناسب اندام می شوند ؟

حرکات ورزش باله علاوه بر فوایدی که در لاغری و خوش اندامی دارد، موجب افزایش انعطاف پذیری و اعتماد به نفس فرد انجام دهنده حرکت باله می شود. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

حرکات باله چگونه باعث سلامتی و تناسب اندام می شوند ؟

فواید مهم و تاثیرگذار حرکات باله

باله چیزی فراتر از یک ورزش با حرکات شبیه به رقص و پوشیدن کفش ها و لباس های مخصوص می باشد. در این ورزش باید بیش از آن چه که فکر می کنید، استقامت و تمرین خود را بالا ببرید و اگرچه که سابقه ورزشی و قهرمانی در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد، اما لازم نیست که برای لذت بردن از این ورزش حتما بیش از حد انتظار حرفه ای باشید. در این قسمت قصد داریم که به 10 مورد از فواید ورزش باله اشاره کنیم.

فواید باله

ورزش باله چه اثرات مثبت و فوایدی برای بدن دارد؟

1. بهبود طرز ایستادن

باله به شما کمک می کند که ژست و استایل بهتری داشته باشید و هر حرکت از این ورزش به هوشیاری نیاز دارد و باید در طول آن بتوانید درست و صحیح بایستید. در این مدل ورزش باید در تمام لحظات شانه ها به سمت عقب باشد و گردن نیز کاملا بالا قرار بگیرد .

2. افزایش اعتماد بنفس

هرکس می تواند ورزش باله را انجام دهد و قبل از هر چیزی باید هدفی را در این ورزش برای خود تعیین کنید.طبق مطالعات انجام شده این ورزش می تواند شکل پاها را تغییر دهد و اگرچه که قطعا ظاهر یک آماتور و حرفه ای تفاوت دارد اما این تغییرات می تواند اعتماد بنفس هر فردی را بالا ببرد.

3. افزایش انعطاف بدن

انعطاف داشتن یک جزء اساسی برای این ورزش می باشد و با انجام آن رفته رفته بالاتر می رود.حرکات کششی زیاد در این ورزش می تواند رضایت شما را برای انعطاف بدنیتان بالا ببرد .

4. ساخت عضلات و چابکی

بالت ترکیبی از ورزش های پیلاتس و تمرینات استقامتی می باشد و این ورزش همچنین می تواند تنفس فرد را بهبود ببخشد و حرکاتی مثل اسکات در این ورزش می تواند عضلات را محکم کند و حرکات پرشی نیز باعث افزایش چالاکی و چابکی فرد می شود .

5. بهبود عملکرد حسی حرکتی

افزایش توانایی تعادلی در بدن می تواند به طرز وسیعی با عملکرد های حسی حرکتی فرد مرتبط باشد و شرکت کردن در یک کلاس حرکات موزون یا باله می تواند عملکرد هر دو نیمکره مغز را افزایش دهد و ارتباط آن ها با یکدیگر را بهبود ببخشد.

6. سوزاندن کالری

وزن بدن شما به تعداد کالری که فرد در 90 دقیقه می سوزاند، وابسته است. فردی که بیش از 55 کیلوگرم وزن دارد، می تواند 200 کالری یا بیشتر در 30 دقیقه بسوزاند. یعنی تقریبا 600 کالری در هر جلسه.

بخش ورزش و تناسب اندام نمناک عنوان می کند که زمانی که باله را برای تفریح یا به طور حرفه ای انجام می دهید، باید به تغذیه خود توجه کنید وگرنه دچار حالت تهوع می شوید و بنابراین با یک رژیم سبک و انجام این ورزش کالری شما به شدت افت می کند.

7. هوشیاری در مصرف مواد غذایی

اگر باله را برای سرگرمی انجام می دهید یا مایلید که در آن حرفه ای شوید، در هر دو حالت باید به رژیم خود توجه کنید. غذا های اشتباه باعث ایجاد حس حالت تهوع در حین ورزش خواهد شد و بنابراین مراقب غذاهای مصرفی باشید که روی ورزش شما تاثیر خواهد گذاشت.یک رژیم متعادل می تواند بدن شما را تقویت کند و سلامت تان را در حالت بیرونی و درونی تضمین کند.

8. کاهش استرس

در حین انجام باله می توانید سرگرمی کافی را داشته باشید و بدن خود را به حالتی برسانید که شکل و ظاهر متناسبی داشته باشد.تمرکز برای برطرف کردن اشتباهات در انجام حرکات موزون می تواند ذهن شما را از مسائل دیگر زندگی بردارد و در نتیجه استرس تان را نیز کاهش دهد.

9. بهبود عملکرد مغز

با ورزش کردن می توانید مغز خود را تقویت کنید و کمتر با چالش های ذهنی روبرو شوید. مطالعات نشان می دهد که چنین ورزش هایی می تواند فرد را از لحاظ ذهنی جوان نگه دارد و با جنون و آلزایمر مبارزه کند.

10. بهبود ارتباطات اجتماعی

عضو شدن در کلاس بالت و تعامل با گروه ها و افراد می تواند زندگی سالم تری را برای فرد بسازد و این مکان بهترین فرصت برای پیدا کردن دوست های جدید می باشد، همانطور که به تجربه های شما نیز می افزاید. ساخت ارتباطات قوی و شاد، شما را به انسان اجتماعی تری تبدیل می کند و با بهبود روحیه از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و یا مرتبط با آن رهایی پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا