با تکنولوژی قرص بالن خیلی راحت لاغر شوید!

روش‌های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد، از انواع رژیم‌های مختلف گرفته تا برنامه‌های ورزشی و قرص‌های چربی سوز. اما انگار قرار نیست با هیچکدام از این روش‌ها به نتیجه برسند حتی رو به لیپوساکشن و مواردی از این قبیل نیز می‌آورند! هر کدام از این کارها فقط برای کاهش چربی است که به دلیل عدم رعایت تغذیه صحیح و فعالیت بدنی دچار آن می‌شوند، هر کدام هم هزینه خاص خود را دارد. اما این بار روش جدید دیگری به کمک کاهش وزن برای تنبل‌ها آمده است. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

با تکنولوژی قرص بالن خیلی راحت لاغر شوید!

روشی که اخیراً به دیگر روش‌ها اضافه شده، استفاده از قرص بالن است! روشی که گویا مؤثر، ارزان و کم خطر تر نسبت به تکنیک‌های جراحی می‌باشد. در دیگر روش‌ها معده را به نوعی دستکاری می‌کردند تا فرد ولع کمتری به خوردن داشته باشد اما این روش که به وسیله عمل جراحی انجام می‌شد، بسیار هزینه بردار بود و تا بهبودی فرد ۶ هفته زمان نیاز است. اما با قرص بالن این روش خیلی راحت انجام می‌شود.

قرص بالون چگونه کار می‌کند؟

این بالون کوچک یک قرص کپسول مصرفی است. که فرد باید آن را مانند یک دارو معمولی وارد معده کند. این یک کپسول است که به یک سر آن یک لوله بسیار باریک قابل انعطاف متصل شده است. بعد از بلعیدن قرص می‌توان از طریق لوله آن و یک پمپ که در خارج از بدن بیمار قرار گرفته است کپسول را مانند یک بادکنک یا بالون باد کرد. پس از باد شدن کپسول، لوله از آن جدا می‌شود. این کار در کمتر از ۱۰ دقیقه و بدون نیاز به بیهوشی یا بی‌حسی انجام می‌شود. بالون با ۵۵۰ میلی لیتر مایع  پر خواهد شد. پس از آن بیمار از احساس پری معده قادر به سرکوب اشتهای مفرط می‌شود.

این بالون می‌تواند تقریباً به مدت 3 الی 4 ماه در معده بماند و سپس از طریق دستگاه گوارش از بدن خارج شود. این قرص منحصر به فرد هنوز مورد تأیید FDA قرار نگرفته است، اما تست بالینی نشان می‌دهد که یک از گروه ۳۴ نفری که این بالون‌ها روی آن‌ها آزمایش شده، حدود یک سوم از وزن بدن خود را از دست داده اند، در واقع به طور متوسط چیزی حدود ۲۲ پوند در مدت 4 ماه.

در حال حاضر این روش، برای افراد مبتلا به موارد شدیدتر اضافه وزن با  شاخص توده بدن  از ۲۷ یا بالاتر طراحی شده است. در نظر داشته باشید که قرص بالون به عنوان یک راه حل بلند مدت محسوب نمی‌شود، اما یک استارت برای کسانی است که در تلاش برای کاهش وزن هستند و از طرفی نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا