حقایق جالب و خواندنی درباره ورزش بسکتبال

بسکتبال یکی از ورزش های جالب و پرطرفدار در جهان است، حقایق و دانستنی های بسیار جالب و خواندنی هم در رابطه با رشته ورزشی بسکتبال وجود دارد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

حقایق جالب و خواندنی درباره ورزش بسکتبال

حقایقی در مورد بسکتبال

بازی بسکتبال یکی از بازی های جالب و پرطرفداری است که امروزه در سرتاسر جهان برگزار می شود و همانند سایر ورزش های دیگر، دارای قوانین و حرکات مجاز خود می باشد که برای اولین بار در سال 1891 میلادی در ایالت ماساچوست آمریکا در دانشگاه ورزش اسپرینگ فیلد اختراع شد و علت اصلی آن هم این بود که دانشجویان بتوانند حتی در فصل زمستان نیز به سالن بروند و ورزش کنند!

دانستنی های بسکتبال

با این حال این بازی در طی چند سال، چهره جهانی به خود گرفت و در اکثر نقاط جهان از آن برای سرگرم شدن استفاده می شد و امروزه در سطح جهان دارای طرفداران بسیار زیادی است و بصورت جهانی اجرا می شود. اما پشت این بازی پرطرفدار قطعا حقایقی هستند که شاید اکثر ما علاقمندان به این زمینه هیچ اطلاعی نداشته باشیم.

از این رو اگر شما نیز قصد اطلاع در مورد حقایق جالب و غیر تکراری این بازی پرطرفدار را دارید، در ادامه این مطلب می توانید با حقایق بیشتری نسبت به این بازی جهانی آشنا شوید.

حقایقی در مورد بسکتبال

1- توپ بسکتبال در گذر زمان!

توپ بازی بسکتبال در گذر زمان تغییرات زیادی را شاهد بود چرا که تا سال 1929 میلادی توپی که برای بسکتبال استفاده می شد، توپ فوتبال آمریکایی بود که بعد از آن از توپ بسکتبال امروزی شروع به استفاده شد!

2- شخصی که بیشترین بازی بسکتبال را ثبت کرده است!

آقای مایکل جردن، یکی از بسکتبالیست های معروف و محبوب آمریکایی است که تاکنون در بازی های زیادی شرکت کرده است که این دلیلی بر 6 جایزه با ارزش ترین بازیکن NBA وی می باشد و سابقه درخشانی را در این بازی به نام خود ثبت کرده است.

3- جزئیات بازی بسکتبال!

بازی بسکتبال در ابتدا از یک تیم 9 نفره تشکیل می شد، که بعدها به تعداد 5 نفر رسید و هر یک از 5 بازیکن می توانستند پرتاب آزاد انجام دهند و بعد از هر بار رد شدن توپ بازی از سبد، بازی از وسط محوطه همانند فوتبال مجددا شروع می شود که در این بازی تنها دستان بازیکنان دخیل هستند و نمی توانند از سایر اعضای بدنشان برای بازی استفاده نمایند.

4- اولین بازی بسکتبال در چه سال برگزار شد؟

همان گونه که گفته شد بازی بسکتبال برای اولین بار در سال 1891 میلادی اختراع شد که بعد از مدتی در نهایت در سال 1892 میلادی اولین بازی بسکتبال در ایالات متحده برگزار شد که این بازی تنها 30 دقیقه طول کشید و تنها یک امتیاز در آن ثبت شد!

5- بسکتبال از چه سالی به المپیک راه یافت؟!

بازی بسکتبال همان گونه که گفته شد، یکی از بازی های قدیمی با قدمت بالایی است که از همان ابتدا وارد المپیک نشد و بعد از گذشت چند سال از اجرای آن در اقصی نقاط جهان، نهایتا در سال 1936 میلادی به المپیک راه یافت و توانست بطور رسمی تبدیل به یکی از بازی های جهانی شود و مخاطبان خود را داشته باشد!

6- قد بازیکنان بسکتبال باید چند متر باشد؟

بطور کلی قد و ارتفاع بازیکنان زن و مرد بازی بسکتبال با یکدیگر متفاوت است که قد تعریف شده آقایان، 1.91 متر شروع شده و در خانم ها از 1.70 متر شروع می شود که هر چه شما قد بلندتر باشید، قطعا تسلط بیشتری به بازی و زمین بازی خواهید داشت و هدف گیری هایتان دقیق تر خواهند بود!

7- قد کوتاه ترین بازیکن بسکتبال جهان!

آقای ماگزی باگز متولد شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکا می باشد که کوتاه قد ترین بازیکن بسکتبال می باشد که توانست در این بازی محبوب به بیشترین میزان ممکن بدرخشد و در بالاترین سطح بسکتبال دنیا بازی کند.

8- قد بلندترین بازیکن بسکتبال جهان کیست؟

بازیکنان معروف و محبوب بسکتبال، اغلب دارای قدی بین 1 متر و 90 الی 2 متر و 10 سانتی متر می باشند که در تاریخ این بازی شاهد حضور برخی افراد دیگر که یک معجزه بوده اند، هستیم چرا که قد برخی از آنها بیش از 2.20 متر بود و این در حالی بود که قد آقای سلیمان علی نشنوش 2 متر و 45 سانتی متر بود که در نوع خود خاص و منحصر بفرد بود و چیزی از این بیشتر هنوز ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا