تأثیر ورزش بر بیماری MS و بهترین تمرینات برای ام اس

ورزش می‌تواند به تخفیف علائم بیماری MS کمک کند. اما بسیار مهم است که برای موفق شدن، احتیاط‌های لازم را در یک برنامه‌ی ورزشی در نظر بگیرید. اگر در ورزش افراط کنید ممکن است موجب کشیدگی عضلات و آسیب به سیستم عضلانی شوید. افزایش درد در عضلات منجر به خستگی بیش از حد و وارد شدن استرس به بدن و ذهن می‌شود. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

تأثیر ورزش بر بیماری MS و بهترین تمرینات برای ام اس

مولتیپل اسکلروزیس یا MS، وضعیتی است که در آن سیستم ایمنی به غلاف محافظی که رشته‌های عصبی را می‌پوشاند حمله می‌کند و باعث ایجاد مشکلات ارتباطی بین مغز و بقیه بدن شما می‌شود.

ورزش و فعالیت بدنی می‌تواند به مدیریت بسیاری از علائم‌ بیماری MS کمک کند.

حرکات کششی یکی از موثرترین تمرینات برای بهبود تعادل و هماهنگی است. همچنین برای افراد در هر سطح فعالیت بدنی هستند اجرای این حرکات آسان است.
حرکات کششی می‌تواند به بهبود وضعیت بدن شما و جلوگیری از درد و دردهای مرتبط با بیماری MS کمک کند. کشش ملایم همچنین می‌تواند باعث گرم کردن عضلات برای حرکت شود. اگر برای مدت طولانی غیر فعال بوده اید، این نکته را مد نظر قرار دهید!

گرم کردن و حرکت آهسته ماهیچه‌ها نیز به جلوگیری از پارگی عضلات، کشیدگی و رگ به رگ شدن کمک می‌کند. پس از بیدار شدن از خواب یا پس از نشستن طولانی مدت، حرکات کششی را انجام دهید. کشش نشسته برای مبتدیان آسان‌تر و ایمن‌تر است.

پیلاتس ممکن است یک گزینه عالی برای افرادی باشد که علائم اولیه‌ ام اس دارند. به گفته دنی سینگر، مربی شخصی معتبر، تمرینات پیلاتس می‌تواند به فعال کردن عضلات تثبیت کننده کوچکتر کمک کند که حرکت انسان را ممکن می‌کند. حرکت پیلتاتس رول آپ یک تمرین عالی برای فعال کردن عضلات عمیق شکم که مسئول تثبیت ستون فقرات هستند.

حفظ این عملکرد برای تعادل حیاتی است، که می‌تواند یکی از بزرگترین محدودیت‌ها برای افراد مبتلا به‌ام اس پیشرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا