سوارکاری و فواید آن برای تناسب اندام و روان

سوارکاری تنها یک فعالیت سرگرم کننده برای انجام با خانواده یا دوستان نیست. این ورزش همچنین فواید بی‌شماری برای سلامت جسمی و روحی دارد. در ظاهر ممکن است به نظر برسد که یک سوارکار به سادگی در پشت اسب می‌نشیند و از سوارکاری با اسب لذت می‌برد، اما در واقع، او ماهیچه‌های خود را در تمام نقاط از بدنش، از ناحیه مرکزی گرفته تا قسمت داخلی ران و بازوها درگیر کرده است. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

سوارکاری و فواید آن برای تناسب اندام و روان

حفظ وضعیت مناسب برای سواری، تقویت عضلات مرکزی، پشت و قفسه سینه از جمله مواردی است که در ورزش سوارکاری اتفاق می‌افتند. سوارکار باید ماهیچه‌های خاصی از بدنش را منقبض کند تا تعادل خود را در حین اسب سواری حفظ کرده و بدن خود را در وضعیت عالی نگه دارد. حفظ وضعیت مناسب باعث کاهش استرس در پشت فرد می‌گردد.

سوارکار باید حرکات خود را با حرکات اسب هماهنگ کند و آگاهی محیطی و فضایی خود را توسعه دهد و در صورت نیاز وضعیت خود را نیز تنظیم کند. او از بازوها، پاها و زین به طور همزمان برای هدایت اسب و عبور از موانع استفاده می‌کند.

اسب سواری نوعی ورزش با شدت متوسط محسوب می‌شود. بسته به نوع، شدت و مدت زمان سواری، می‌تواند ضربان قلب را افزایش داده و صدها کالری بسوزاند. ریتم طبیعی حرکت اسب باعث گردش خون سالم و احساس آرامش در سوارکار می‌گردد، همچنین عضلات سفت را کشیده و دامنه حرکتی مفاصل را افزایش می‌دهد.

سوارکار باید هوشیاری خود را حفظ کرده و به هر گونه تغییر در سرعت و جهت اسب سریعا واکنش نشان دهد. او همچنین مهارت‌های حل مسئله را از طریق کشف نحوه ارتباط با اسب و عبور از موانع در مسیر، توسعه می‌دهد.

اسب سواری دوری از عوامل استرس‌زا و نگران کننده است. سوارکار بایستی مدام در حال تمرکز باشد. سواری برای کاهش سطح استرس و تقویت حس خوب شناخته می‌شود. گذراندن وقت با حیوانات همچنین باعث ترشح سروتونین در بدن می‌شود که هورمونی برای تقویت خلق و خو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا