چگونه می‌توان سلول‌ها را به چربی سوز تبدیل کرد نه ذخیره کننده چربی؟

محققان از مسیر ملکولی جدیدی برای تحریک بدن برای سوزاندن چربی پرده برداشته‌اند. کشفی که می‌تواند با چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی مبارزه کند. این تحقیق می تواند سلول ها را به چربی سوز تبدیل کند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

چگونه می‌توان سلول‌ها را به چربی سوز تبدیل کرد نه ذخیره کننده چربی؟

قبل از اینکه به موضوع اصلی بپردازیم، لازم است اطلاعاتی در خصوص دو نوع چربی موجود در بدن بدست آورید، با  مجله علم ورزش همراه شوید. در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه‌ایی

نقش چربی سفید در بدن متابولیسم انرژی، عایق بندی و زیر سازی بدن و تولید هورمون می‌باشد. سلول‌های چربی هورمون‌هایی ترشح می‌کنند که آدیپونکتین نامیده و باعث حساسیت کبد و عضلات به هورمون انسولین می‌شوند.

چربی قهوه‌ایی عمدتاً در کودکان تازه متولد شده یافت می‌شود و نقش عمده آن تولید حرارت است. کودکان در بدو تولد چربی سفید ناچیزی دارند. افراد بالغ مقدار کمی چربی قهوه‌ایی دارند.

در یک تحقیق که در مجله ژن و رشد چاپ شد، یک گروه که توسط محققان دانشکده بیوشیمی دانشگاه مک گیل رهبری می‌شد، بر یک پروتئین که به نام فولیکولین (folliculin) شناخته شده بود تمرکز کردند. نقش این پروتئین تنظیم فعالیت سلول‌های چربی است.

با سرکوب کردن و از میان بردن ژنی که مسئول تولید و ساخت فولیکولین در سلول چربی موش است، محققان با فعال کردن یک سری سیگنال‌های زیست مولکولی سلول‌ها را از ذخیره کننده چربی به سوزاننده چربی تغییر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا