۸ نکته برای رسیدن به اوج سلامتی و نشاط

آیا شما می‌توانید تمام انرژی خود را به دیگران بدهید در حالی که زندگی و سلامتی خود را پشت گوش می‌اندازید؟ پس با این ۸ نکته سلامتی و نشاط خود را بازیابی کنید. مهمتر از همه با خودتان رو راست باشید و اگر نمی‌توانید خود واقعیتان را دوست داشته باشید، خود را تغییر دهید. اما شما همچنین باید به ندای درونتان گوش بسپارید تا بدانید برای مقبول واقع شدن از جانب خودتان به چه چیز احتیاج دارید پس از آن شجاعت و تعهد داشته باشید که به آن سمت بروید. هر روزه ما در جهات مختلفی درگیر کشمکش هستیم، از جانب فرزندان‌مان تا رئیس‌مان، این کشمکش به ندرت متوقف می‌شود. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

۸ نکته برای رسیدن به اوج سلامتی و نشاط

برخی اوقات افکار پوچی به ذهن من می‌آید درباره‌ی این که می‌خواهم مثل یک حوله به مدت یک هفته در گوشه ای باشم و به خواب زمستانی بروم تا زمانی که حس کنم مثل باتری دوباره شارژ شده‌ام. این یک غربال ذهنی است. می‌تواند خون حیاتی بدن شما را بمکد و هیچ فرصتی برای پرداختن به مسائل دیگر برایتان باقی نگذارد. کار کردن، سالم خوردن یا حتی فقط نشستن و خواندن کتاب مورد علاقه‌ی خود را را فراموش کنید. اصولاً هیچ وقت و انرژی برای پرداختن به نیازهای شما در معادله باقی نمی‌ماند. من قصد دارم مستقیم به تعقیب اهدافم بپردازم زندگی کار ساده ای نیست اما باید راهی برای سازگاری و خوشبختی پیدا کنیم. همه اینها به این چند کلمه می‌رسد: خود را در اولویت قرار دهید.

خودتان را در اولویت قرار دهید

همانند دیگر افراد شما حقیقتا به عشق و مورد توجه واقع شدن نیاز دارید. شما سزاوار این هستید که به همان اندازه دوست داشته شوید که دیگران را دوست دارید. ممکن است بگویید، “اما من سرپرست خانواده، کارمند، همسر، دختر، خواهر، دوست هستم.” و من پاسخ می‌دهم، “شما می‌توانید همه‌ی این ها را باشید و هنوز خودتان نیز باشید.” در حقیقت، اگر خود را در مشغله و مراقبت از دیگران گم کرده‌اید، پس باید ماموریتی برای خود تعیین کنید که در آن خود را بیرون ببرید ( به منظور تفریح ) خود را مجددا بازیابید و طوری برای خود ارزش قائل شوید که در گذشته هرگز چنین نبوده است.

می‌توانم از تجربه‌ی شخصی خودم برایتان بگویم که در اولویت قرار دادن خود تنها راهی بود که که به واسطه‌ی آن توانستم 40 پوند وزن کم کنم, نویسنده ی کتاب عضلات و استحکام باشم، برای تبدیل شدن به یک داستان متحول کننده برای کمپانی‌های بین المللی تبلیغاتت برای رسیدن به فینال های مسابقات NBS به عنوان بزرگترین مربی بازنده، برای شروع شرکت خودم و سپس راه اندازی یکی دیگر از مواردی که زندگی مردم را به شکلی سالم ملموس می‌کند، برای خوشحال کردن از خودم، شروع کردم و هنوز هم خودم را در اولویت قرار می‌دهم.

قدرت انجام این کار در اختیار هر یک از ماست. برای این که یاد بگیرید چگونه خود را در اولویت قرار دهید تمرین زیادی لازم است. برای مدت طولانی، من خودم را در اولویت آخر قرار می‌دادم و اینگونه بود که زندگی من شروع به حرکت رو به پایین کرد. تا زمانی که فهمیدم که چاره ای جز انتخاب ندارم ، انتخاب کردم تا با سلامتی پیش بروم.

همه ما افراد مختلفی در این دنیا هستیم و نقش‌های مختلفی را بازی می‌کنیم. آنچه که بین ما مشترک است توانایی احساس، توانایی جابجایی موانع و توانایی انتخاب نحوه زندگی ماست. اگر می‌خواهید به سمت یک بدن و ذهن سالم به حرکت کنید (و بله، این دو قطعاً به هم مرتبطند)، پس باید حرکت را در آن جهت شروع کنید و در اینجا چگونگی آن ارائه شده است.

شما یک انتخاب دارید

انتخاب متعلق به شماست که بیرون بروید، دوباره خود را بازیابید، کاری را که لازم است را انجام دهید تا دوباره خوشبختی خود را به دست بیاورید یا همچنان به همه جز خودتان خدمت کنید. در معادله خود را اولویت قرار دهید. شما روزانه بیدار می‌شوید و لیست کارهای‌تان را انجام می‌دهید که معمولاً ۲۰ بند و بیشتر آنها روی افراد یا چیزهای دیگر متمرکز شده‌اند، نه شما، من می‌گویم خود را اول در لیست قرار دهید. قابل درک است که این تغییر در ابتدا چالش برانگیز باشد، اما همه چیز مستقل عمل می‌کند.

بخشی از سلامتی ورزش است‌، بنابراین ورزش را در ابتدای لیست کارهای خود قرار دهید. ورزش خود را در برنامه قرار دهید چرا که وقتی اولویت قرار دادن خود را در طول روز انجام دادید، شما احساس برتری یا اوج پیدا می‌کنید، مثل وقتی که حس می‌کنید توانایی این را دارید هر چیزی را فتح کنید نه مثل گذشته و نه حتی آینده. شما همچنین می‌توانید قبل از اینکه انرژی مورد نیاز خود را برای نشاط شخصی خودتان به هر چیز دیگری  اختصاص دهید، احساس قدرت و عشق را به خودتان داشته باشید و به خودتان وقت و انرژی اختصاص دهید. سپس ، شما قادر خواهید بود به چیزهای دیگر و مردم انرژی بیشتری بدهید.

برای کار وقت بگذارید

برای آماده شدن، باید آماده شوید. شما همیشه این را از جانب یک دوست یا ندایی هشدار دهنده از درونتان می‌شنوید و فکر می‌کنید پوووووووووووف؛ اگر من وقت داشته باشم. خب شما وقت دارید! این افراد دیگر “وقت می‌گذارند”. آنها فهمیدند که چگونه سلامتی و خود را در اولویت قرار دهند. ممکن است این کار مثل بلعیدن یک قرص سخت باشد، اما آیا هنوز فهمیده‌اید که منبع نارضایتی شما از همه چیز و همه‌کس نیست که برایش غم می‌خورید، اما در عوض …. سه سال پیش، من در کف آپارتمان دراز کشیده بودم و به سارا مکلاوگلین گوش می‌کردم. از آغاز سال نو به تصاویر اِوه نگاه می‌کردم که تازه از هم جدا شده بودیم. دوباره روی زمین دراز کشیدم و شروع کردم به گریه کردن.

پس از گذشت ۵ دقیقه که گریه کردم؛ از زمین برخواستم، حمام رفتم به سینک و آینه تکیه کردم و دوچیز را دیدم و متوجه شدم که: نمی‌دانستم چه کسی غمگین است و چشم‌‌های سبزی که به من نگاه می‌کردند و پس از آن لحظه که من در مقابل خودم قرار گرفتم متوجه شدم که من یک انتخاب دارم.

آنقدر سخت برای من آغاز شد که من فقط در آنجا ایستادم و به چشمانم نگاه کردم تا وقتی که آنها باز شوند، من تمام قد ایستادم و فقط شوکه شده بودم و این را دوباره با خودم گفتم، “من یک انتخاب دارم …” و سپس به گذشته و آینده خود و آنچه در زندگی و فکر خودم برای خودم می‌اندیشیدم فکر کردم: “من همیشه یک انتخاب داشته‌ام و همیشه خواهم بود.” این انتخاب من در ۲ سال گذشته بوده است و من اجازه می‌دهم خودم و بدنم آزاد باشند.

من دیگر نمی‌دانستم کیستم و این نتیجه‌ی رهایی من بود و انتخاب من. هر کاری که انجام می‌دهیم یک انتخاب است و هر انتخاب عملی دارد و هر عملی واکنشی دارد که به مرور زمان ایجاد می‌کند. این اتفاق یک شبه نمی‌افتد اما اتفاق می‌افتد، به آرامی‌ و پس از آن یک روز می‌فهمید که چه چیزی را از انتخاب های خود ایجاد کرده اید. بعضی اوقات این نتایج خوب است ، گاهی بد …

بنابراین بیاید در این بخش پایانی وارد عمل شویم. اگر می‌خواهید شاد و سالم و عاشق باشید , ببنید چه چیز به جهان می‌دهید و چه می‌کنید,  سپس شما باید انتخاب کنید چه کاری باید انجام دهید.

نکته شماره ۱ – به قلب خود گوش دهید

  • به آنچه درون شماست وفادار باشید ( اندره ژید)

 

به نیازها و خواسته‌های خود و به آنچه قلب‌تان به شما می‌گوید گوش فرا دهید. اگر زندگی نامتعادلی دارید، اگر احساس می‌کنید چیزی درست نیست، اگر می‌دانید به اندازه کافی به خودتان نمی‌پردازید، اگر می‌دانید می‌خواهید زندگی سالمی‌داشته باشید، اما نمی‌دانید چرا تا الان شروع نکرده‌اید یا نمی‌توانید مصرانه برای آن تلاش کنید، این قلب‌تان است که به شما می‌گوید راهی را که صادقانه می‌خواهد طی نکرده‌اید. بنابراین چه می‌کنید، چگونه به این احساسات و سؤالات پاسخ می‌دهید؟ … شروع کنید. گوش کنید، بعد عمل کنید.

نکته شماره ۲ – هدف خود را پیدا کنید

خیلی کوتاه، آنچه را که می‌خواهید برای خودتان بنویسید. هرچه هست، آن را بنویس.

نکته شماره ۳ – ترسیم مسیر موفقیت

مراحلی را که انجام خواهید داد، حتی اگر به تجزیه و تحلیل روزانه نیاز دارد، آنقدر بنویسید تا به خواسته خود برسید. شما همچنین می‌توانید این اهداف را فراخوانی کنید. نوشتن را تمام نکنید تا زمانی که در مورد همه آنها فکر نکرده باشید. حتی ممکن است بعد از اینکه بیشتر در مورد آن فکر کردید یک بخش دیگر نیز به آنها اضافه کنید.

نکته شماره ۴ – همانطور که قصد دارید آماده شوید

این مال تو است. شما در این بازی هستید پس خود را به روشی که می‌دانید آماده کنید تا بتوانید اولین قدم را بردارید. شاید شما برنامه ریزی وعده‌های غذایی را به گونه‌ای انجام دهید که بتوانید با یک رژیم غذایی سالم در مسیر هدف خود باشید. سپس به خانواده بگویید یا در لیست کارهای روز یکشنبه خود بنویسید که از ساعت ۴-۵ بعد از ظهر غذای‌تان را آماده می‌کنید و برای رسیدن به تایم مقرر باید ساعت ۲ بعدازظهر خرید را انجام دهید. به همه آنها بگویید و به خود بگویید که این کار را خواهید داد این یک قرار است.

نکته شماره ۵ – روزانه انگیزه خود را تقویت کنید

انرژی را وارد بازی کنید و کارهایی را که باید انجام دهید انجام دهید تا انرژی خود را بالا نگه دارید. هرگز از یافتن راه هایی برای حفظ تمرین و انگیزه رژیم خود دست برندارید. هدف خود را به خاطر بسپارید، چرا این کار را انجام می‌دهید و این به نوبه خود پیامدی برای شما به دنیال خواهد داشت.

نکته شماره ۶ – تعادل همه چیز است

به یاد داشته باشید که اگر انرژی بسیاری صرف کنید و هیچ انرژی دریافت نکنید، خوشحال نخواهید شد. تعادل همه چیز در زندگی است. خورشید و ماه، مثبت یا منفی، روشنایی و تاریکی … بدون یکی، دیگری نمی‌تواند باشد. اگر همیشه برای خودتان انرژی می‌گذارید و هیچ انرژیی دریافت نمی‌کنید، گویا چیزی همیشه گم شده است.

نکته شماره ۷ – به یاد داشته باشید که مهم هستید

خوشبختی شما مهم است و شما مهم هستید. بله، شما! به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید خودتان را لاغر کنید، به شخص دیگری احتیاج ندارید که شما را تایید کند. خود را در اولویت قرار دهید … زیرا اینگونه درست است. اینکه دنبال تایید گرفتن از دیگران نباشیم، یک گام بزرگ برای خوشبخت بودن و احساس رضایت از خویش است، پس اکنون و همیشه، این مهم را رعایت کنید.

بیایید این را به نفع دیگران بچرخانیم و بار مسئولیت را از دوش شما برداریم. اگر ناراضی باشید، کمتر احتمال دارد که با خوشحالی کارهایی برای دیگران انجام دهید. اگر خوشحال باشید، پس توان عاطفی و روحی و انرژی بیشتری خواهید داشت تا به مردم هدیه بدهید.

نکته شماره ۸ – اول خود را درنظر بگیرید

زندگی کردن برای چیزهای دیگر و افراد دیگر را متوقف کنید. برای خودت زندگی کن. هرگز قدرت، استقامت و اشتیاق خود را فراموش نکن … گاهی اوقات روز به روز فضا مِه‌آلودتر می‌شود، اما هرگز از بی‌پروایی و حرکت به سمت مسیری که می‌دانید باید طی کنید، متوقف نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا