ورزش چگونه به بهبود میگرن کمک می‌کند؟

رژیم غذایی ولومتریک برپایه این اساس استوار است که حجم غذایی که می‌خورید، به جای شمارش و توجه به کالری، منجر به کاهش وزن می‌شود. هنگامی که غذای با حجم بیشتری مصرف می‌شود، از نظر روانی زودتر احساس سیری می‌کنید. این رژیم غذایی از ساختار مشخصی پیروی نمی‌کند و ترکیب همه نوع ماده غذایی در آن موجود است تا اینکه گروه غذایی یا ماده خوراکی خاصی ویا کالری دریافتی روزانه شما را به شدت محدود کند. این رژیم توسط دکتر باربارا رولز، محقق تغذیه و چاقی در ایالت پن ایجاد شده است. او تحقیقات خود را در کتابی با عنوان «نهایت رژیم غذایی مبتنی بر حجم» منتشر کرد. این کتاب شامل دستور پخت و مصرف غذاها بر اساس حجم و نکاتی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید روانشناسی این رژیم غذایی را درک کنید و به آن پایبند باشید. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

ورزش چگونه به بهبود میگرن کمک می‌کند؟

ورزش به بهبود وضعیت سلامت عمومی و تندرستی شما کمک می‌کند، همچنین یک راهکار اثبات شده برای کاهش تکرار تجربه سردردهای شما در طول یک ماه و همچنین شدت این میگرن‌ها است. این خبر خوبی برای بسیاری از مبتلایان به میگرن است.

این مقاله توضیح می‌دهد که میگرن چیست، چگونه ورزش می‌تواند سردرد را کاهش دهد و چگونه از عود میگرن قبل و در حین ورزش پیشگیری کنیم. همچنین برخی از انواع فعالیت‌های ورزشی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها به منظور کمک به بهبود میگرن استفاده کنید.

میگرن چیست؟ کلینیک کلیولند میگرن را به‌عنوان یک عارضه عصبی رایج که علائم مختلفی را ایجاد می‌کند، به ویژه سردرد ضربان‌دار و تشدید شونده که در یک طرف سر شما ایجاد می‌شود معرفی می‌کند. » میگرن می‌تواند با در معرض نور مستقیم چراغ یا نور شدید و روشن، کمبود خواب، تغییرات در هورمون‌ها، استرس تشدید شود. صداهای بلند یا بوهای خاص و یا غذاهای خاص در تشدید آن موثرند که می‌تواند تا ساعت‌ها یا حتی روزها ادامه داشته باشد به گفته موسسه سلامت عصبی و میگرن آمریکا (AMF)، یک سازمان مستقل که به پیشرفت تحقیقات و آگاهی در مورد میگرن کمک می‌کند و تخصیص یافته است، کسانی که از میگرن رنج می‌برند تنها یک سردرد خفیف ندارند. بلکه، این یک وضعیت تضعیف کننده است که بیش از ۳۹ میلیون مرد، زن و کودک را در ایالات متحده تحت شعاع خود قرار می‌دهد.

ورزش چگونه می‌تواند میگرن را کاهش دهد؟ تعیین و اختصاص فعالیت‌های ورزشی به طرق مختلف برای شما سودمند است. اول از همه، شما کل بدن خود تمرین می‌دهید و به افزایش سلامت فیزیکی خود می‌پردازید.

هنگامی که ورزش می‌کنید، اندورفین نیز ترشح می‌کنید. اندورفین‌ها به عنوان مسکن‌های طبیعی عمل می‌کنند و باعث ایجاد حس خوب می‌شوند. داشتن حس خوب برای افرادی که مبتلا به میگرن هستند بسیار مهم است.

به این علت که دانشمندان می‌گویند متأسفانه افراد مبتلا به میگرن در معرض افزایش خطر افسردگی و اضطراب هستند. اگر به طور منظم ورزش می‌کنید، یعنی قادر خواهید بود تا تعداد دفعات بروز میگرن را در خود کاهش دهید.

اخیراً، دانشمندان پس از بررسی ۴۴ مقاله، عمدتاً پژوهش‌های موجود در وب‌سایت PubMed، مطالعه‌ای را در مجله The Journal of Headache and Pain درباره ارتباط بین ورزش و میگرن منتشر کردند.

این مقالات ارتباط بین فعالیت بدنی و میگرن را از دیدگاه اپیدمیولوژیک، درمانی و روانی-عصبی نشان دادند. نتایج واضح بود: «ورزش منظم ممکن است اثرات پیشگیرانه‌ای بر تعداد دفعات بروز میگرن داشته باشد.» در حالی که پزشکان بر سر این موضوع که فشار خون بالا ممکن است به سردرد کمک کند توافق دارند، اما اجازه ندهید که این بهانه‌ای باشد تا شما را از انجام ورزش و فعالیت بدنی بطور کامل دور کند. فواید بسیار زیادی از ورزش حاصل می‌شود.

بسیار بیشتر از ورزش نکردن در جهت بهبود میگرن. به افراد دارای میگرن توصیه می‌شود که ورزش، فعالیت بدنی و حرکت را در برنامه روزانه خود جایگزین کنند.

نحوه پیشگیری از عود میگرن قبل و حین ورزش پیش از ورزش برای جلوگیری از حمله میگرن چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ برنامه خوبی برای خواب، تغذیه مناسب و ورزش مداوم به سلامت عمومی ما کمک می‌کند. پایبندی به یک برنامه منظم سبک زندگی سالم، به ویژه با یک برنامه ورزشی مناسب.

برای کسانی که گرفتار میگرن می‌شوند مفید است.

به این علت که مبتلایان به میگرن ممکن است استفراغ کنند، بی‌رمق باشند، خواب خود را از دست بدهند در نتیجه دائماً زندگی روزانه‌شان مختل شود. آن‌ها ممکن است احساس خستگی یا بی‌انگیزگی برای دویدن یا رفتن به باشگاه کنند.

اما تسلیم نشوید و ادامه دهید. ایجاد یک برنامه ورزشی منظم و رعایت آن در طی بلند-مدت وضعیت فیزیکی بهتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

در زیر موارد دیگری وجود دارد که می‌توانید برای کاهش احتمال ابتلا به میگرن قبل و در حین ورزش انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا