حرکت اسکات در بارداری مفید است یا مضر؟

رژیم غذایی ولومتریک برپایه این اساس استوار است که حجم غذایی که می‌خورید، به جای شمارش و توجه به کالری، منجر به کاهش وزن می‌شود. هنگامی که غذای با حجم بیشتری مصرف می‌شود، از نظر روانی زودتر احساس سیری می‌کنید. این رژیم غذایی از ساختار مشخصی پیروی نمی‌کند و ترکیب همه نوع ماده غذایی در آن موجود است تا اینکه گروه غذایی یا ماده خوراکی خاصی ویا کالری دریافتی روزانه شما را به شدت محدود کند. این رژیم توسط دکتر باربارا رولز، محقق تغذیه و چاقی در ایالت پن ایجاد شده است. او تحقیقات خود را در کتابی با عنوان «نهایت رژیم غذایی مبتنی بر حجم» منتشر کرد. این کتاب شامل دستور پخت و مصرف غذاها بر اساس حجم و نکاتی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید روانشناسی این رژیم غذایی را درک کنید و به آن پایبند باشید. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

حرکت اسکات در بارداری مفید است یا مضر؟

با این حال، همه فعالیت‌ها و حرکات ورزشی در طول نه ماهه بارداری بی‌خطر نیستند، بنابراین کاملاً طبیعی است که سؤالاتی در مورد اینکه آیا برخی از فعالیت‌های جسمانی (مانند پلانک، کرانچ یا اسکات) در دوران بارداری بی‌خطر هستند یا خیر، داشته باشید. خبر خوب این است که انجام حرکت اسکات در بارداری برای اکثر افراد در دوران بارداری بی‌خطر است.

چرا حرکت اسکات در بارداری؟ دی گریس می‌گوید: «حرکت اسکات در بارداری برای اکثر خانم‌ها بسیار ایمن و بی‌خطر است و همچنین بسیار توصیه می‌شود، زیرا می‌تواند به تقویت عضلات قسمت کف لگن شما کمک کند.

اسکوات همچنین تحرک استخوان لگن و گردش خون را در کل بدن شما بهبود می‌بخشد یعنی همه عواملی که به آمادگی بدن شما برای زایمان کمک می‌کنند. کری پاگلیانو، فیزیوتراپیست و سخنگوی انجمن فیزیوتراپی آمریکا، می‌گوید:

«انجام حرکت اسکوات مشابه یک وضعیت واقعی به هنگام زایمان است.

برخی از افراد در حین زایمان نهایتا مشابه با حرکت اسکوات می‌نشینند، زیرا این حرکت به باز شدن باسن و کاهش درد و فشار روی کمر کمک می‌کند. او می‌گوید: «اسکوات حرکتی فانکشنال هست.

برای نشستن روی توالت یا برداشتن وسایل از روی زمین باید دقیقا به این شکل نشست.

پس نباید حرکات ترسناک باشند.»پاسخ کوتاه به این پرسش بله است، اگرچه امکان دارد برخی از زنان باردار در پایان سه ماهه سوم احساس کنند که حرکت اسکوات را دشوارتر انجام می‌دهند، زیرا در این وضعیت مرکز ثقل آن‌ها تغییر خواهد کرد و فشار بیشتری روی مفاصل ستون فقرات خود دارند. به همین دلیل بد نیست که یک نفر با شما تمرین کند، تنها در صورتی که تعادل خود را از دست بدهید یا به هر دلیلی نیاز به کمک داشته باشید.

مواردی که در سه ماهه سوم باید رعایت کنید برای کمک به حفظ تعادل خود در سه ماهه‌های آخر بارداری، می‌توانید حین انجام اسکوات کمی پاها را تقریبا دوبرابرعرض شانه بیشتر باز کنید، یا از صندلی یا میز برای حفظ تعادل بیشتر استفاده کنید. دگریس می‌گوید:

«هنگامی که در دوران بارداری ورزش می‌کنید، معمولاً در بسیاری از فعالیت‌های ورزشی نیاز به انعطاف بیشتر و عریض‌تر کردن وضعیت بدن برای ایجاد فضایی به منظور تغییرات در لگن و فضایی برای کودک در حال رشد و شکم خواهید داشت.»

»هنگام ورزش در دوران بارداری، باید مراقب هر گونه حرکت ناگهانی و عمیق باشید و در صورت نیاز آن را اصلاح کنید. ” همچنین اگر در سه ماهه سوم بارداری برایتان سخت است.

که از حالت نشسته اسکوات بلند شوید، می‌توانید عمق اسکات خود را کاهش دهید (آن را به وضعیت یک چهارم یا نیم اسکوات تغییر دهید).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا