درمان تنبلی تخمدان با ورزش

یکی از بیماری هایی که در اغلب زنان شایع بوده و تقریبا از هر چند نفر خانم یک نفر مبتلا به تنبلی تخمدان می باشد. خیلی از خانم ها به تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستند که خودشان خبر ندارند ولی طبق یکسری تحقیقات حدود ۵۰ تا ۷۰% زنان به آن دچار می شوند که از آن بی خبرند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

درمان تنبلی تخمدان با ورزش از روش های غیردارویی بوده که در روند بهبودی این بیماری می تواند بسیار مفید باشد. این یک نوع سندروم بوده که تخمدان نمی تواند تخمک زیادی آزاد کند در نتیجه باروری بسیار سختی خواهند داشت.

درمان تنبلی تخمدان با ورزش

پیشگیری و درمان تنبلی تخمدان با ورزش

سندروم تنبلی تخمدانی یا پلی کیستیک تخمدانی یک اختلال شایع در بین زنان می باشد که با قطع و نامنظم شدن قاعدگی مشخص خواهد شد. برحسب آمار بانوانی که به این بیماری مبتلا هستند ۱۰% می باشند و از هر ۵ نفر یک خانم جوان با این علائم دست و پنجه نرم می کند. با این حال که رژیم و برنامه های غذایی در این راستا برای بهبودی وجود دارد ورزش هم یک نمونه از شیوه های درمانی غیرداروئی است که در این مقاله بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

علائم پلی کیستیک یا تنبلی تخمدانی چیست؟

در تخمدان ها بسته های کوچکی به نام فولیکول ها وجود دارد که وظیفه تخمک گذاری را برعهده دارند و هر ماه رشد می کنند. در اشخاص مبتلا به این بیماری این فولیکول ها بزرگ شده ما تخمک رها نمی کنند و به مرور زمان موجب کیست می شوند.  در نتیجه سطح تخمدان پر از فولیکول های کوچک می‌شود که هورمون های مردانه آزاد می‌کنند. خیلی از کسانی که به تنبلی تخمدانی دچار هستند از اضافه وزن و چاقی رنج می برند و معمولا قاعدگی نامنظمی خواهند داشت. البته بستگی به نوع التهاب خفیف و یا زیاد بودن آن سطح انسولین هم سبب تنبلی تخمدان خواهد شد. از مهمترین نشانه و علائمی که در تنبلی تخمدان موثر است می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  1. رشد موی سر
  2. دوره های نامنظم پریودی نشدن
  3. کاهش باروری
  4. رشد موهای زائد و ضخیم در بدن و صورت
  5. پدیدار شدن لکه های قهوه ای در زیربغل و گردن و سینه
  6. رشد بیش از حد تخمدان ها
  7. کاهش ضخامت اندومتر و احتمال بروز به سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا