تائورین چیست و چه فوایدی دارد؟

تائورین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود، اما مکمل دهی آن نیز ممکن است به تقویت آمادگی بدنی کمک کند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

تائورین چیست و چه فوایدی دارد؟

 در حالی که ممکن است با شنیدن کلمه “روتین تمرینی” ناخودآگاه به انجام اسکوات و چرخش دست بالای سر با کتل بل فکر کنید، اما وقایع زیادی ممکن است در خارج از باشگاه برایتان رخ می‌دهد که به بدن شما این فرصت را می‌دهد که از طریق آن تمرینات شما آن اثربخشی لازم را داشته باشند (به: خواب، تغذیه، ریکاوری و موارد دیگر فکر کنید).

از جمله عوامل پشت پرده، مواد مغذی هستند که از توسعه آمادگی جسمانی شما در سطح سلولی حمایت می‌کنند؛ مانند تائورین، یک اسید آمینه محبوب.

بریتانی آلمن، دکتر، فیزیولوژیست ورزشی و متخصص تغذیه ورزشی می‌گوید: [به طور کلی] اسید‌های آمینه به دلایل مختلفی برای بدن مهم هستند، آن‌ها اجزای سازنده پروتئین‌ها را فراهم می‌کنند و از نظر عملکردی برای رشد سلولی، بقا و تغذیه مورد نیاز هستند.

تائورین یکی از انواع متعددی از اسید‌های آمینه است، و آلمن خاطرنشان می‌کند که عملکرد‌های زیادی در بدن دارد، از جمله چندین عملکرد که می‌تواند از یک روتین تمرینی سالم حمایت کند، مانند کمک به مقابله با التهاب ناشی از فعالیت ورزشی شدید، افزایش قابلیت اکسیژن‌رسانی در حین ورزش و در نتیجه افزایش استقامت، محافظت از قلب در برابر فشار بیش از حد از طریق تنظیم کلسیم در قلب، حمایت از رشد عضلات و متعادل ساختن الکترولیت‌ها برای اطمینان از هیدراتاسیون مناسب بدن، از جمله فواید دیگر آن است.

اگرچه تائورین به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود، اما آلمن می‌گوید مصرف مکمل آن مضر نیست. علاوه بر این، پژوهش دسامبر ۲۰۱۲ در ارتباط با آمینو اسید‌ها، مکمل تائورین را با کیس‌های کمتر بیماری قلبی در مدل‌های حیوانی و آزمایشگاهی مرتبط دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا