بهترین روش ها برای پیشگیری و درمان کمر درد

در سراسر جهان کمر درد یکی از دلایل اولیه ناتوانی است. این اختلال می‌تواند در نتیجه‌ی‌ عدم تحرک یا فشار فیزیکی، آسیب خارجی یا داخلی یا یک فعالیت خاص رخ دهد. کمردرد می‌تواند قسمت فوقانی و پایین کمر را تحت تاثیر قرار دهد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

بهترین روش ها برای پیشگیری و درمان کمر درد

این بیماری اغلب به دلیل مشکلات ستون فقرات کمری، دیسک‌های ستون فقرات، رباط‌های اطراف دیسک‌های ستون فقرات، اعصاب و طناب نخاعی، ماهیچه‌های کمر و اندام‌های داخلی آن‌ها و همچنین پوست اطراف آن ایجاد می‌شود. مشکلات التهاب ستون فقرات با تومورهای آئورت یا قفسه سینه ممکن است باعث کمر درد در قسمت بالای کمر شود.

همه افراد در دوره‌های خاصی از زندگی خود از کمر درد رنج می‌برند. ناراحتی‌های کمر می‌توانند از درد و ناراحتی جزئی کمر تا بیماری‌های جدی مانند آرتریت، سیاتیک و حتی سرطان ستون فقرات متغیر باشند. در اینجا چند مورد از بهترین روش‌ها برای کاهش و درمان کمر درد، بر اساس شدت و علت مشکل بیان شده است.

خواب ناکافی یکی از دلایل اصلی کمر درد مداوم است. این امر می‌تواند منجر به درد در ستون فقرات شود. برای اطمینان از سلامت بدن، داشتن ۸ ساعت استراحت بسیار مهم است. مطابق با ناحیه‌ای از بدن که تحت تأثیر قرار گرفته است، روی تشکی با کیفیت و با موقعیت خواب مناسب به همراه بالشتی مناسب بخوابید. به عنوان مثال. در صورتی که به پهلو می‌خوابید، می‌توانید بالشی بین زانوهای خود قرار دهید.

استراحت بیش از حد در رختخواب می‌تواند ناراحتی کمر را تشدید کند. انجام تمرینات کششی و روزانه ملایم و متوسط برای جلوگیری از درد کمر توصیه می‌شود. تمرینات خود را با پیاده روی آهسته و آسان شروع کنید.

گرما درمانی می‌تواند به کاهش اسپاسم و فشار عضلانی کمک کند در حالی که سرما درمانی به کاهش تورم و التهاب ستون فقرات کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا