ورزش رزمی تریکینگ

ورزش تریکینگ ترکیبی از حرکات ضربه ای و فیلیپ است که از ورزش ژیمناستیک گرفته شده است، همچنین ورزش تریکینگ دارای تمرینات و حرکات بسیار هیجان انگیزی می باشد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

ورزش رزمی تریکینگ

ورزش رزمی تریکینگ با تمرینات و حرکات هیجان انگیز

تریکینگ ورزشی همراه با نظم می باشد که ترکیبی از حرکات ضربه ای و فیلیپ است که از ژیمناستیک گرفته شده است. همچنین می توانید حرکات شبیه حرکات موزون و استایل های بریک دنس را در آن مشاهده کنید. هدف از این ورزش به دست آوردن مهارت هایی برای تریک های زیباتر می باشد و افرادی که ورزش تریکینگ را تمرین می کنند، اغلب تریکر نامیده می شوند و به عنوان مثال در یک تکنیک تریکینگ ممکن است که 540 ضربه وارد کنید.

ورزش تریکینگ

آخرین سطح حرکات در ترکینگ

تریکینگ یک رشته ورزشی متشکل از انواع حرکات رزمی است و سبک خاصی ندارد. در رشته های رزمی مانند کاراته یا تکواندو فرم مخصوص و کمربند وجود دارد و می توانید به سطح آخر برسید، اما در تریکینگ شما هیچ گاه به آخرین سطح حرکات نمی رسید زیرا این ورزش همیشه در حال به روز شدن است.

تمرین

تمرین تریکینگ باید حتما تحت نظر یک مربی مجرب باشد. گاهی اوقات مربی تمرین هایی را به شما می دهد که اصلاً ربطی به این ورزش ندارد و بعضی از تمرین کنندگان همیشه سعی دارند که در هر جایی از تمرین هنرهای رزمی مختلفی را وارد کار کنند که پیش زمینه ای از ژیمناستیک دارند. اگرچه که اصلیت تمرین های تریکینگ بر پایه نوآوری افراد است و علاوه بر آن افراد معمولا در هنرهای رزمی و ژیمناستیک نیز از حرکات تریکینگ می آموزند و خودشان آن را به تنهایی تجربه می کنند . بسیاری از تریکر ها به محیطی برای یادگیری دسترسی ندارند و به همین دلیل سعی می کنند که حرکات را در ویدئوها تماشا کنند.

این افراد فقط نباید به طور فردی ورزش را یاد بگیرند. آن ها می توانند در گروه ها و حتی اتحادیه ها شرکت کنند و معمولاً این افراد سعی دارند که با تریکر هایی کار کنند که سطح مهارت آن ها بالاتر است. در سال های اخیر ورزش تریکینگ به اندازه کافی در معرض دید بوده است و بسیاری از استادیوم های ژیمناستیک و هنرهای رزمی در شهرهای بزرگ توانسته اند شرایط را برای این ورزش نیز فراهم کنند.

تمرین کنندگان معمولاً اصلیت تمرین های تریک را در این ورزشگاه ها یاد می گیرند و بسیاری از تمرین کننده ها در تمرین حرکات تریکینگ باید فیتنس بدنی خود را ارتقا ببخشند تا بتوانند راحت تر از پس از تمرینات بر بیایند . یک تمرین معمولی در ورزش ترکینگ نیازمند وضعیت بدنی مناسب و قدرت بدنی کافی می باشد تا بتواند آن را به خوبی به مرحله اجرا در بیاورد و انعطاف ایستایی و محرک در این تمرین ها یکی از عناصر اصلی می باشد.

اجتماعات

یکی از بخش های اصلی اتحادیه های تریکینگ این است که افراد این ورزش را دور یکدیگر جمع کند. آن ها معمولاً توسط گروه های آنلاین هدایت می شوند و این دور هم جمع شدن فرصتی می باشد که هر کدام بتوانند استایل ورزشی خود را به دیگران نشان دهند. این تجمعات معمولاً در یک یا دو جلسه در یک باشگاه اتفاق می افتد که افراد ژیمناستیک کار نیز در آن حضور دارند.

همچنین تجمع های کوچک تر نیز به عنوان سمینار برای آن ها اتفاق می افتد که باعث می شود خودشان را در زمینه های مختلف رشد دهند که در این تجمعات افراد از سراسر جهان دعوت می شوند اما در تجمع های کوچک عموماً افراد به صورت محلی یکدیگر را ملاقات می کنند و در نتیجه سعی می کنند که ورزش تزیکینگ را در کشور خود وسعت ببخشند.

تیم های تریکینگ

تریکرها گاهی اوقات تیم هایی را تشکیل می دهند و با یکدیگر تمرین می کنند و آن ها اغلب سعی می کنند که تمرین ها را با یکدیگر طراحی کنند و بسیاری از تیم ها در این ورزش در مراسم های خاصی با یکدیگر برخورد می کنند بسیاری از کسانی که تریکینگ را انجام می دهند، روی آن تعصب خاصی دارند و تمایل دارند که آن را به سراسر جهان معرفی کنند. بعضی از شرکت ها به دلیل نداشتن مسابقات سعی می کنند که خودشان رقابت های درونی را طراحی کنند.

برای مربی شدن در این ورزش حتما باید اطلاعات شما از مهارت های آکروباتیک در حد پیشرفته باشد و از طرفی باید کنترل کافی را روی تمام نقاط بدن خود داشته باشید و بنابراین فردی که در این ورزش مهارت داشته باشد ، یاد می گیرد که چگونه کل بدن خود را با حرکات مختلف به بهترین نحو و برای تریکینگ گرم کند.

یکی از مهم ترین چیزهایی که در این مسیر یاد می گیرید ، این است که بدانید چگونه باید بدن خود را در زمان کوتاه ارتقاء ببخشید و در این ورزش یاد می گیرید که چگونه توپ های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید و از طرفی می توانید لحظه های هیجان انگیز زیادی را در این ورزش تجربه کنید و از همان تریک های پایه ای و ساده یک بدن سرشار از انعطاف داشته باشید.

مسابقات تریکینگ

چنانچه در بخش ورزش نمناک توضیح داده ایم در مسابقات این رشته رزمی دو نفر مقابل یکدیگر در زمین قرار می گیرند و شروع به فرم زدن می کنند.در مسابقات تریکینگ حرکاتی را در غالب یک فرم 100-150 ثانیه ای انتخاب میکنند و به اجرا در می آورند. مسابقات تریکینگ در دو حالت فرم های استاندارد(با سلاح و بدون سلاح) و بتل برگزار و اجرا می شود.

در این رقابت ها سن و سال و حتی جنسیت مهم نیست و در دنیا زن و مرد و جوان و نوجوان مقابل هم به رقابت می پردازند. لباس بانوان در این رشته، فرم رزمیِ تیشرت و شلوار ورزشی و به رنگ مشکی است.

در ایران هر 6 ماه یک بار مسابقات این رشته ورزشی برگزار می شود. مسابقات جهانی این رشته ورزشی هر 3 ماه یک بار در یک کشور برگزار می شود اما ایران در این رشته ورزشی در سطح جهانی حضور نیافته است.

تریکینگ شش استایل جهانی دارد که عبارتند از :

آدرنالین بتلینگ = adrenaline battling = مبارزه تریکینگ

گیمز فرمینگ = games forming = فرم های دست

استرونگ کیکینگ = strong kicking = بهترین و سنگین ترین ضربات پا

فری استایل کیکیت = freestyle kickit = تبدیل هر حرکت به ضربه پا

اکستریم ویپنز = extreme weapons = فرم سلاح

هایپر ویپنز = hyper weapons = بتل سلاح

سلاح سرد در تریکینگ

در این رشته ورزشی برای فرم زدن هم می توانید از سلاح های متفاوتی استفاده کنید. انواع سلاح های ورزش تریکینگ عبارتند از :

سوارد = شمشیر sword

بو استاف = چوب بلند bo staff

چاکس = نانچیکو chux

کاما = داس kama

مسابقات سلاح های سرد هنرهای رزمی نمایشی تریکینگ به دو صورت زیر برگزار می شود :

هایپر ویپنس = بتل سلاح hyper weapons

اکستریم ویپنس = فرم سلاح extreme weapons

بتل سلاح

در ورزش تریکینگ مبارزه و رقابت بدون برخورد و بدون آسیب می باشد به همین دلیل از تمام هنرهای رزمی متفاوت میباشد.درمسابقات بتل دونفر مقابل هم می ایستند و به اجرای حرکات میپردازند بدون اینکه حرکتی یا ضربه ای به هم وارد کنند این سبک مبارزه را مبارزه ی بدون برخورد می نامند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا