همه چیز در مورد عمل جراحی کاهش وزن

عمل جراحی کاهش وزن برای بسیاری از افرادی که از رژیم‌های غذایی معمول و روتین تمرینات ورزشی جوابی نگرفته‌اند، یک راهکار معقول و رایج است. عمل بای پس معده یا انواع دیگر عمل‌های لاغری به منظور کاهش وزن ممکن است به شما در رسیدن به وزن مورد نظرتان و بهبود وضعیت سلامت عمومی شما کمک کند. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

همه چیز در مورد عمل جراحی کاهش وزن

عمل جراحی «باریاتریک» نام دیگر جراحی لاغری یا کوچک کردن معده به روش‌های مختلف به جهت کاهش وزن است. انواع مختلفی از عمل جراحی کاهش وزن وجود دارد. عمل‌های جراحی معمولاً توسط یک جراح متخصص باریاتریک دارای گواهی برد تخصصی-پزشکی انجام می‌شود که قبل و بعد از عمل جراحی نیز به بیمار مشاوره می‌دهد.

درپی شیوع چاقی در میان عموم مردم، طب باریاتریک، از جمله عمل جراحی لاغری، شیوه رو به رشدی است. روش‌های مورد استفاده برای انجام عمل‌های جراحی همیشه در حال پیشرفت و ایمن‌تر شدن هستند. اما همه عمل‌های جراحی شامل ریسک و سرمایه‌گذاری مالی قابل توجه است. هنگامی که عمل جراحی کاهش وزن را انتخاب می‌کنید، باید آماده باشید که مراقبت سخت و تعهد طولانی مدت نسبت به سلامت خود داشته باشید تا نتیجه موفقیت‌آمیز باشد.

برای بسیاری از مردم، این فرآیند ارزش انجامش را دارد. جراحی به منظور کاهش وزن فواید مهمی را برای بسیاری از افرادی که نمی‌توانند با روش‌های سنتی به وزن مورد نظر خود برسند، فراهم می‌کند. ممکن است بتوانید عوارض و بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، آپنه خواب، بی‌اختیاری ادرار و بدن درد را برطرف سازید یا بهبود ببخشید.

عمل جراحی کاهش وزن برای همه مناسب نیست. اگر فقط مقدار کمی از میزان وزن بدن‌تان نیاز به کم شدن دارد، یا تا کنون تلاش نکرده‌اید با رژیم‌های سنتی و تمرینات ورزشی وزن خود را کم کنید، احتمالا عمل جراحی برای شما مناسب نیست. به طور کلی، افرادی که تحت عمل جراحی باریاتریک قرار می‌گیرند، بزرگسالانی هستند که شاخص توده بدنیBMI ۴۰ یا بیشتری دارند.

اینها افرادی هستند که اغلب ۱۰۰ پوند یا بیشتر اضافه وزن دارند (۵۰ تا ۶۰ کیلو). آن‌ها همچنین افرادی هستند که قبلاً سعی کرده‌اند با روش‌های دیگر وزن خود را کاهش دهند و مهمتر از همه، آماده‌اند تا پس از عمل جراحی خود به یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی متعهد شوند.

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ که در مجله پزشکی JAMA منتشر شده است، بیمارانی که قبل از عمل BMI کمتر از ۴۰ دارند احتمالا به دنبال جراحی لاغری برای کاهش BMI به کمتر از ۳۰ هستند و ممکن است پیشرفت بیشتری در بهبودی شرایط سلامت خود در ارتباط با چاقی تجربه کنند. شما اگر BMI ۳۵ (یا بیشتری) دارید، ممکن است برای عمل جراحی کاهش وزن کیس مناسبی باشید، به خصوص اگر یک بیماری یا عارضه پزشکی مرتبط با میزان وزن‌تان دارید. چنین وضعیتی می‌تواند شامل آپنه خواب، دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی باشد.

در نهایت، برخی از روش‌ها وجود دارند که برای افرادی با شاخص توده بدنی کمی پایین‌تر هم تأیید شده است. نوار دور شکم یا بخش معده قابل تنظیم لاپاروسکوپی، یا نوار لپ، برای افرادی با BMI ۴۰ یا بیشتر، یا برای افرادی با BMI ۳۰ یا بیشتر در صورت داشتن یک بیماری جدی مرتبط با وزن، که مورد تایید FDA است.

بالون برای بیمارانی با BMI بین ۳۰ تا ۴۰ و دارای ریسک‌های مرتبط با وزن تایید شده است. بالون معده یک روش جراحی نیست، بلکه گزینه دیگری برای افرادی است که ممکن است به عمل جراحی به منظور کاهش وزن فکر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا