قبل از خواب و آخر شب برای لاغری چی بخوریم

اگر سعی دارید وزن کم کنید اما معمولا نیمه‌های شب گرسنه از خواب بیدار می‌شوید، پس احتمالا به اندازه‌ی کافی نمی‌خورید.با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

قبل از خواب و آخر شب برای لاغری چی بخوریم

راه‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد اما وجه تشابه همه‌ی آنها، کالری‌ها هستند. برای اینکه وزن کم کنید، باید یک تعادل کالری منفی برقرار کنید تا بدن‌تان کالری بیشتری از آنچه می‌خورید بسوزاند. اگر اسنک آخر شب شما، دریافت کالری‌تان را بالا ببرد، پس دیگر در حالت کمبود کالری نیستید و وزن کم نمی‌کنید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید باید بدانید چه اندازه کالری مصرف کنید، از جمله پیش از خواب.

راه‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد اما وجه تشابه همه‌ی آنها، کالری‌ها هستند. برای اینکه وزن کم کنید، باید یک تعادل کالری منفی برقرار کنید تا بدن‌تان کالری بیشتری از آنچه می‌خورید بسوزاند. اگر اسنک آخر شب شما، دریافت کالری‌تان را بالا ببرد، پس دیگر در حالت کمبود کالری نیستید و وزن کم نمی‌کنید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید باید بدانید چه اندازه کالری مصرف کنید، از جمله پیش از خواب.

کالری مورد نیاز برای کاهش وزن به سن، وزن فعلی، قد و میزان فعالیت بستگی دارد. یک محاسبه گر آنلاین کالری می‌تواند کمک‌تان کند متوجه شوید چه میزان کالری در روز نیاز دارید. فرض کنید اگر نیاز پایه‌ی شما ۲۳۰۰ کالری در روز باشد، پس باید آن را به ۱۸۰۰ کالری کاهش دهید تا وزن کم کنید.

مواد غذایی که در این مطلب معرفی شده‌اند به عنوان مواد غذایی با کیفیتی هستند که یک یا دو ساعت قبل از خواب می‌توانید میل کنید تا هم خواب راحتی داشته باشید و هم دچار گرسنگی نشوید و چنانچه در مسیر لاغری هستید به شما کمک کنند، چنانچه برای کاهش وزن تحت نظر هستید قبل از مصرف این خوراکی‌ها با مربی یا پزشک تون مشورت کنید.

هرچند اسنک خوردن پیش از خواب ایرادی ندارد اما معمولا نگرانی‌ها و هشدارهای زیادی پیرامون آن وجود دارد زیرا اغلب انتخاب‌ها ناسالم بوده و کالری زیادی دارند. اما اسنک پیش از خواب، بخشی از برنامه‌ی کاهش وزن شماست و خوردن اسنک قبل از خواب کمک‌تان می‌کند با جلوگیری از اسنک‌های کنترل نشده در نیمه شب یا پُرخوری در وعده‌ی صبحانه، بهتر وزن کم کنید. اسنک پیش از خواب باید ۲۰۰ کالری یا کمتر داشته و ترکیبی از فیبر و پروتئین باشد. فیبر و پروتئین هر دو، گرسنگی را مهار می‌کنند. فیبر، از سرعت گوارش کم می‌کند و بدیت ترتیب مدت بیشتری سیر نگه‌تان می‌دارد.

به جای اینکه صبر کنید تا وقت صبحانه خوردن فرا برسد و یک کاسه اوت میل گرم میل کنید، می‌توانید به عنوان اسنک پیش از خواب آن را بخورید. جو دوسر نه تنها کم کالریست بلکه سرشار از فیبر بوده و کمک می‌کند از ذخایر تریپتوفان‌تان استفاده کنید. اوت میل همراه با دارچین، کمی عسل و شیر، یک اسنک بسیار عالی برای پیش از خواب است.

ماست یونانی در مقایسه با ماست معمولی، پروتئین بیشتری دارد و باعث می‌شود مدت طولانی‌تری سیر بمانید. ماست یونانی را با میوه‌های تازه مانند آلبالو طعم دار کنید. آلبالو به تولید ملاتونین که هورمون خواب است کمک می‌کند. پنیر کاتج یکی از بهترین خوردنی‌ها برای کاهش وزن است زیرا نصف فنجان از این پنیر دارای ۱۲ گرم پروتئین است. پروتئین زیاد پنیر کاتج شما را تا صبح سیر نگه می‌دارد و تریپتوفان آن نیز به خواب‌تان کمک می‌کند.

معروف شده که بوقلمون خواب آور است اما شاید خواب آلودگی ِ بعد از خوردن بوقلمون در عید شکرگزاری فقط مربوط به بوقلمون نباشد، بلکه کربوهیدراتی که همراه با بوقلمون می‌خورند چنین اثری بگذارد. برای اینکه شما هم خوب و راحت بخوابید اما کالری زیادی هم دریافت نکنید، یک ورقه بوقلمون را دور یک تکه نان ترتیلا رول کرده و به عنوان یک اسنک سالم قبل از خواب میل کنید.موزموز هم یکی از بهترین اسنک‌های قبل از خواب است زیرا تریپتوفان و فیبر آن همراه با شیرینی طبیعی است.

موز می‌تواند به خواب‌ بهترتان کمک کند و ضمنا به هوس‌تان به شیرینی خوب پاسخ بدهد. می‌توانید همراه با موز، کمی هم کره بادام زمینی میل کنید و تا صبح، سیر و راحت بخوابید.بادامبادام هم سیر کننده است و هم میل‌تان به یک خوراکی نمکی و تُرد را جواب می‌دهد. بادام، پروتئین با کیفیتی دارد که همراه با منیزیم است. منیزیم بیخوابی را رفع می‌کند و حتی با وجود اینکه کالری زیادی دارد، از چربی شکم می‌کاهد و جلوی بیماری‌های کاردیومتابولیک را می‌گیرد.

سبزیجات برگدارحالا وقت سالاد ِ قبل از خواب است! شما می‌توانید از سبزیجات برگدار مانند اسفناج و کلم پیچ و کاهو به عنوان اسنک قبل از خواب‌تان استفاده کنید. این سبزیجات حاوی مقدار قابل توجهی کلسیم و منیزیم هستند.ماهی تُنوقتی صحبت از ماهی می‌شود، همه چیز به ویتامین B6 برمی‌گردد.

سالمون و هالیبوت و تُن دارای پروتئین و ویتامین B6 هستند و به بدن‌تان کمک می‌کنند ملاتونین و سروتونین ترشح کند. بدن شما بدون ویتامین B6 کافی برای سوخت و ساز تریپتوفان به درد سر خواهد افتاد.کیویاگر هوس شیرینی کرده‌اید و می‌خواهید بدون دریافت کالری و قند اضافی یک خوراکی شیرین بخورید، کیوی انتخاب خوبی است. تحقیقات علمی نشان داده‌اند کیوی، کیفیت خواب را بالا می‌برد. شما می‌توانید پوست کیوی را هم بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا