افزایش وزن با حرکات ورزشی

به طور کلی ورزش همانطور که می تواند به برخی از افراد در کاهش وزن کمک کند قادر است در افزایش وزن سالم افراد نیز تاثیرگذار باشد. برخی از افراد در واقع برای افزایش وزن و بافت عضلانی خود و یا حتی کاهش وزن به دنبال ورزش هستند زیرا یکی از مهم ترین گام های برای افزایش وزن همین ورزش کردن است. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

افزایش وزن با حرکات ورزشی

آشنایی با ورزش افزایش وزن

بهتر است بدانید که ورزش، لاغری و تناسب اندام از جمله مسائلی محسوب می شوند که این روز ها برای بسیاری از افراد به ویژه در بانوان تبدیل به دغدغه ای مهم شده است اما باید بدانید که تمامی ورزش ها برای لاغری و یا چاقی مفید نیستند و می توانند نتیجه ای عکس داشته باشند. اگر تصور می کنید افزایش وزن امری ساده است بهتر است تا دیدگاه خود را نسبت به این مسئله تغییر دهید زیرا افزایش وزن نیز می تواند به سختی کاهش وزن باشد البته که چاق شدن در مواردی می تواند برای برخی از افراد مشابه یک کابوس باشد زیرا عطش شدیدی در افزایش وزن و چاق شدن دارند اما افراد دیگری نیز هستند که تمایل دارند با امتحان های کردن تکنیک های مختلفی چاق شوند که معمولا نیز به نتیجه نمی رسند. به طور کلی اگر برای رسیدن به چاقی مادام به پروخوری بپردازید راه به جایی نخواهید برد و توصیه می شود که به طور مناسب ورزش کنید تا غذاهای مصرف شده سوزانده شوند و حجم عضلات افزایش یابند تا به تدریج بدنی سالم و متناسب داشته باشید. توجه داشته باشید افرادی که قصد دارند چاق شوند لازم است تا انگیزه برای ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهند زیرا که ورزش می تواند یکی از مهم ترین جنبه هی درمان لاغری باشد.

حرکت شنا:

همانطور که می دانید حرکت شنا بسیار ساده است و می تواند به ساخت عضله در قسمت های مختلف شانه و بازوها کمک کند. حرکت شنا را می توانید بر اساس مراحلی که در ادامه بیان شده انجام دهید:

رو به زمین دراز بکشید. دست های خود بر روی سطح زمین قرار دهید به گونه ای که کف دست ها کاملا صاف باشد، بازوها خارج از بدن و در دو سمت قرار بگیرند و دست ها را به اندازه عرض شانه باز باشند.

به آرامی بدن خود را به سمت بالا بکشید تا زمانی که دست ها کامل باز شوند.

کمر و پاها را صاف نگه دارید طوری که بدن یک خط مستقیم را بسازد.

حال به آرامی خود را به سمت پایین بیاورید تا زمانی که بینی نزدیک به زمین باشد.

بهتر است به هر اندازه ای که احساس می کنید راحت هستید ادامه دهید.

ورزش اسکات:

ورزش اسکات معمولا به ساخت عضله در قسمت باسن و پاها به ویژه در قسمت عضلات چهار سر کمک می کند که برای انجام آن باید مراحلی را که بیان کرده ایم طی کنید:

در ابتدا باید صاف بایستید به گونه ای که پاها به اندازه ران ها باز باشند.

دست ها را بر روی ران خود قرار دهید تا عضلات شکم منقبض شوند.

تنها با استفاده از پاها خود را به سمت پایین بیاورید و حرکت را آغاز کنید درست مانند زمانی که قصد نشستن دارید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که باسن با سطح زمین موازی شود.

بهتر است بالا تنه را تا جای ممکن بی حرکت نگه دارید.

بدنتان را به سمت بالا بکشید و به حالت ابتدایی برگردید.

توجه داشته باشید که می توانید این حرکت را به تعداد دلخواه در طول هفته تکرار نمایید.

ورزش بارفیکس:

بهتر است بدانید که برای انجام این ورزش باید یک میله بارفیکس یا جسم استوانه ای محکم تهیه کنید. این ورزش سبک و ساده می تواند موجب افزایش عضلات قسمت شانه و بازو ها شود که برای انجام آن مراحلی را در ادامه بیان کرده ایم را باید طی کنید:

در ابتدا باید با دو دست میله بارفیکس را محکم بگیرید.

دست ها را به سمت حلو گرفته و آن ها را به اندازه عرض شانه باز کنید.

حال باید خود را به اندازه بالا بکشید تا از میله آویزان شوید به گونه ای که پاها زمین را لمس نکنند و دست ها کاملا صاف باشند.

به بالا کشیدن خود ادامه دهید تا زمانی که چانه به قسمت بالایی میله برسد.

پس از رسیدن چانه به میله بارفیکس باید به آرامی خود را پایین بیاورید به گونه ای که دست ها مجدد کاملا صاف سوند.

این ورزش را می توانید به دفعات دلخواه در طول هفته تکرار نمایید.

ورزش لانگز:

توجه داشته باشید که این ورزش را می توان در هر مکانی انحام داد و از فواید آن می توان به حجم دهی و افزایش بافت عضلانی پاها و باسن اشاره کرد. مراحل انجام آن در ادامه بیان شده است:

در ابتدا باید صاف بایستید و عضلات باسن را منقبض نمایید.

سپس یک پا را باز کنید و گام بردارید و سپس به سمت جلو زانو بزنید. بهتر است این کار را با تا زمانی که زانو در حالت ۹۰ درجه قرار نگرفته ادامه دهید.

حال پاشنه پا را به سمت عقب فشار داده تا مجدد به حالت اولیه برگردید.

تا هر وقت که احساس می کنید فشاری به زانوهایتان وارد نشده می توانید این ورزش را تکرار نمایید.

ورزش پرس بالای سر:

به طور کلی شما برای انجام این ورزش نیاز به یک هالتر دارید و معمولا انجام این ورزش کمک می کند تا عضلات بازو، شکم، بازو و پا به سرعت حجم بگیرند و در مدت زمانی کوتاهی افزایش وزن داشته باشید.

برای انجام این حرکت باید هالتر را با دو دست خود بگیرید به گونه ای که فاصله بین دست ها به اندازه عرض شانه باشد.

هالتر را باید درست مقابل بالای سینه یعنی برابر با شانه ها بالا ببرید.

به آرامی آن را بالای سر برده تا زمانی که دست ها صاف شوند. بهتر است در این زمان آرنج را قفل نگه دارید و درست مانند شراگ شانه ها را به سمت بالا بکشید.

سپس هالتر را تا ارتفاع شانه ها پایین بیاورید.

توجه داشته باشید که تکرار این ورزش می تواند در روند افزایش وزن شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

ورزش پرس هالتر بر روی نیمکت:

بهتر است بدانید که شماب رای انحام این حرکت نیاز به یم نیمکت صاف برای دراز کشیدن دارید. با توجه به قدرت عضلانی روی میله وزنه قرار دهید و توصیه می شود ان را بیش از حد سنگین نکنید چون ممکن است صدمه ببینید. انجام این حرکت بر روی نیمکت می تواند به ساخت شانه ها، عضلات سه سر و عضلات سینه کمک شایانی بکند.

بای انحام این حرکت اگر تازه کار هستید بهتر است آن را با مراقبت فرد دیگری انجام دهید.

بر روی نیمکت به پشت دراز بکشید و اگر نیمکت دارای فضایی برای نگه داشتن هالتر دارد صورتتان را درست در مقابل ان قرار دهید اما اگر فضایی ندارد باید برای نگه داشتن میله هالتر را با احتیاط نگه داشته و سپس بر روی نیمکت دراز بکشید تا زمانی که احساس راحتی کنید.

حال باید دست های خود را باز کنید تا هالتر از جای خئد بلند شود.

به آرامی دستتان را پایین بیاورید و تا هالتر پایین و روی سینه قرار بگیرد.

پس از انجام به آرامی دست هایتان را صاف کرده تا هالتر مجدد به بالا بیاید.

توجه داشته باشید که اگر جایی برای قرار دادن هالتر نیست باید مطمئن شوید که قدرت کافی را پس از نشستن برای این حرکت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا