چگونه یوگا می‌تواند به سلامت قلب کمک کند؟

سالهاست به ما گفته می‌شود که ورزش از یوگا گرفته تا دویدن برای ما مفید است و ما باید بیشتر به این موضوع توجه کنیم تا از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن که این روزها بزرگسالان را درگیر کرده از جمله دیابت، چاقی و بیماری‌های قلبی جلوگیری کنیم یا آن‌ها را مدیریت کنیم. طبق گفته‌ی یک فیزیولوژیست، ورزش به ویژه تمرینات هوازی، فواید زیادی را ارایه می‌دهد که می شود با این شرایط مبارزه کرد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

چگونه یوگا می‌تواند به سلامت قلب کمک کند؟

ورزش می‌تواند به بهبود سلامت قلب و گردش خون، کنترل و بهبود فشار خون و مدیریت استرس کمک کند، روحیه را بهبود بخشد، سطح انرژی را افزایش دهد، استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را قوی‌تر سازد، به شما در کنترل وزن کمک کند، در کاهش سطح کلسترول و‌تری گلیسیرید کمک کند و خواب را بهبود بخشد.

ورزش عضلات را تقویت می‌کند و قلب هم عضله است، بنابراین هر چه بیشتر در ورزش ثابت قدم باشید، قلب شما قوی‌تر خواهد شد. پیاده روی کنید، دوچرخه سواری کنید یا شنا کنید. تمریناتی را که واقعاً دوست دارید پیدا کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید.

اگر تازه شروع به ورزش کردن کرده‌اید یا به تازگی یک حمله قلبی را پشت سر گذاشته‌اید به آرامی و به تدریج ورزش را شروع کنید و با پزشک قلب خود در ارتباط باشید تا مطمئن شوید که با سرعت مناسب پیشرفت می‌کنید. در نهایت، شما باید حداقل پنج روز در هفته حدود ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

هر تمرینی که از آن لذت می‌برید و می‌توانید به طور مداوم به آن پایبند باشید، برای قلب شما سودمند خواهد بود، اما اگر وقت آزاد کمی دارید یا تازه می‌خواهید شروع به ورزش کردن کنید یوگا می‌تواند یک گزینه‌ی عالی باشد.

اگرچه یوگا یک تمرین هوازی محسوب نمی‌شود، اما به عنوان یک فعالیت ورزشی تأثیرات قلبی و عروقی مثبت زیادی دارد. یکی از مهمترین دلایلی که یوگا برای قلب مفید است این است که می‌تواند در شرایطی که استرس زیادی دارید معجزه کند. یک‌متخصص قلب می‌گوید: استرس نقش بسیار زیادی در بیماری‌های قلبی و حملات قلبی دارد.

او می‌گوید: قبل از حمله قلبی، ما اغلب یک رویداد استرس‌زا را پشت سر گذاشته‌ایم که می‌تواند به عنوان یک محرک عمل کند. اما اگر بتوانید استرس را بهتر مدیریت کنید و تاثیر آن بر سلامتی خود را کاهش دهید، می‌توانید از بروز حملات قلبی و سایر انواع بیماری‌های قلبی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا