یوگا چیست و هر آنچه که لازم است در مورد آن بدانید

یوگا چیست و هر آنچه که لازم است در مورد آن بدانید

یوگا yoga یک تمرین ذهنی و جسمی است. سبک های مختلف یوگا حالت های بدنی ، تکنیک های تنفس و مراقبه یا آرامش را ترکیب می کند. یوگا یک ورزش باستانی است که ممکن است منشا آن از هند شروع شده باشد. یوگا شامل تکنیک های حرکتی ، مدیتیشن و تنفس برای ارتقا سلامت ذهنی و جسمی است. انواع مختلفی از یوگا و بسیاری از رشته ها در این رشته ورزشی وجود دارد. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

یوگا چیست؟

یوگا یک ورزش باستانی است که شامل حالت های بدنی ، تمرکز و تنفس عمیق است.

یک تمرین یوگا به طور منظم می تواند باعث تقویت استقامت ، قدرت ، آرامش ، انعطاف پذیری و سلامت شود. یوگا اکنون نوع محبوب ورزشی در سراسر جهان است. طبق نظرسنجی ملی سال 2017 ، از هر هفت بزرگسال در ایالات متحده یك نفر در 12 ماه گذشته یوگا تمرین می كرد.

تاریخه یوگا

یوگا از کلمه سانسکریت “yuj” است که به معنی “اتحاد” یا “پیوستن” است. یوگا را می توان در شمال هند بیش از 5000 سال پیش مشاهده کرد.

راهبان هندی در اواخر دهه 1890 دانش خود را از یوگا در غرب گسترش دادند. تعالیم مدرن یوگا تا دهه 1970 در کشورهای غربی محبوبیت زیادی پیدا کرد.

فلسفه یوگا

فلسفه کلی یوگا در مورد اتصال ذهن ، بدن و روح است. شش شاخه یوگا وجود دارد. هر شاخه تمرکز و مجموعه ای از ویژگی های متفاوت را نشان می دهد.

یوگای هاتا: این شاخه جسمی و ذهنی است که هدف آن جسم و روان است.
یوگای راجا: این شاخه شامل مراقبه و رعایت دقیق یک سری مراحل انضباطی است که به عنوان هشت اندام یوگا شناخته می شوند.
یوگای کارما: این یک مسیر انرژی است که هدف آن ایجاد آینده ای فارغ از منفی و خودخواهی است.
یوگای باکتی: این نوع یوگا با هدف ایجاد مسیر فداکاری ، راهی مثبت برای هدایت احساسات و پرورش پذیرش و تحمل است.
یوگا جننا: این شاخه از یوگا در مورد خرد ، راه دانشمند و رشد عقل از طریق مطالعه است.
یوگای تانترا: این مسیر آیینی ، تشریفاتی یا پایان یک رابطه است.

انواع یوگا

یوگای مدرن بر روی ورزش ، قدرت ، چابکی و تنفس تمرکز دارد. این می تواند به این کمک کند تا سلامت جسمی و روحی را تقویت کند. سبک های زیادی از یوگا وجود دارد. فرد باید سبک خود را بر اساس اهداف و سطح آمادگی جسمانی خود انتخاب کند.

یوگای اشتانگا
در این نوع تمرینات یوگا از آموزه های یوگای باستان استفاده می شود. با این حال ، در دهه 1970 محبوب شد. اشتانگا همان ژست ها و توالی ها را به کار می برد که به سرعت هر حرکتی را با تنفس هماهنگ می کند.

یوگای بیکرام:
افراد یوگای Bikram ، که به آن یوگای گرم نیز می گویند ، در اتاقهایی که با حرارت مصنوعی با دمای نزدیک به 105 درجه فارنهایت و رطوبت 40٪ گرم می شوند ، تمرین می کنند. این تمرین شامل 26 حالت و توالی دو تمرین تنفسی است.

یوگای هاتا:
این نوع یوگا یک اصطلاح عمومی برای هر نوع یوگایی است که حالت های بدنی مختلف را آموزش می دهد. کلاس های هاتا معمولاً به عنوان مقدمه ای ملایم در زمینه های اساسی یوگا عمل می کنند.

یوگای یانگار:
این نوع تمرینات یوگا بر یافتن تعادل صحیح در هر حالت بدنی استوار است. این کار را با کمک طیف وسیعی از وسایل نظیر بلوک ، پتو ، بند ، صندلی و تقویت کننده انجام می دهد .

یوگای کریپالو:
این نوع یوگا به ورزشکاران می آموزد که بدن را بشناسند ، بپذیرند و از آن بیاموزند. یک دانشجوی یوگای کریپالو می آموزد که با نگاه به وضعیت درون ، سطح تمرین خود را پیدا کند. کلاسها معمولاً با ورزشهای تنفسی و کششهای ملایم و به دنبال آن یک سری حالتهای فردی و آرامش شروع می شود.

یوگای کوندالینی
یوگای کوندالینی یک سیستم مراقبه است که هدف آن آزاد کردن انرژی فرو خورده است. یک کلاس یوگا کوندالینی به طور معمول با مناجات شروع می شود و با آواز پایان می یابد. این نوع یوگا شامل آسانا ، پرانایاما و مراقبه است که هدف آن ایجاد نتیجه ای خاص است.

یوگای قدرتمند
در اواخر دهه 1980 ، تمرین کنندگان این نوع فعال و ورزشی یوگا را بر اساس سیستم سنتی اشتانگا ایجاد کردند.

سیواناندا
این سیستم از یک فلسفه پنج نقطه ای به عنوان پایه و اساس استفاده می کند. این فلسفه معتقد است که تنفس مناسب ، آرامش ، رژیم غذایی ، ورزش و تفکر مثبت با هم همکاری می کنند تا یک سبک زندگی یوگیک سالم ایجاد کنند.
افرادی که سیواناندا را تمرین می کنند از 12 آسانای اساسی استفاده می کنند .

وینیوگا
Viniyoga بر نوع از یوگا بر تنفس و سازگاری ، تکرار و نگه داشتن تنفس ، هنر و علم ترتیب دهی و توالی تنفس تمرکز دارد.

یین یوگا
یین یوگا تمرکز خود را بر اجرای حالت های منفعل برای مدت زمان طولانی قرار می دهد. این سبک از یوگا بافت های عمیق ، رباط ها ، مفاصل ، استخوان ها و فاشیا را هدف قرار می دهد.

یوگای قبل از تولد
یوگا قبل از تولد از ژست هایی استفاده می کند که متخصصان با در ذهن داشتن افراد باردار خلق کرده اند. این سبک یوگا می تواند به افراد کمک کند تا پس از زایمان به فرم قبلی خود برگردند و باعث بهبود سلامتی در دوران بارداری می شود.

یوگای ترمیمی
این نوع یوگا یک روش آرامش بخش از یوگا است. یک فرد کلاس یوگای ترمیمی را در چهار یا پنج حالت ساده می گذراند ، و با استفاده از حرکاتی در آرامش عمیق فرو می رود بدون اینکه هیچ تلاشی در هنگام گرفتن موقعیت آرم بخش انجام دهد.

فواید یوگا

طبق یک نظرسنجی در سال 2012 ، 94٪ بزرگسالانی که یوگا تمرین می کنند برای رفع بیماری و مشکلات جسمی این کار را انجام می دهند.
یوگا فواید جسمی و روحی بسیاری دارد ، از جمله:
ایجاد قدرت عضلانی
افزایش انعطاف پذیری
تنفس بهتر
تقویت سلامت قلب
کمک به درمان اعتیاد
کاهش استرس ، اضطراب ، افسردگی و درد مزمن
بهبود خواب
افزایش سلامت عمومی و کیفیت زندگی
توصیه می شود قبل از شروع تمرین یوگا ، در صورت امکان با یک متخصص مشورت کنید.

دانستنی های ورزشی برای انتشار مطالب مفید در مورد تمامی نکات مثبت و اطلاعات مورد نیاز تمامی افراد جامعه تاسیس شده است. امید است برای همه اشخاص مراجعه کننده مفید واقع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا