آموزش چند تکنیک دفاع شخصی

شاید مواقعی پیش بیاید که مورد حمله قرار بگیرد پس لازم است نکاتی را درباره دفاع شخصی بدانید تا بتوانید از خود محافظت کنید. با سایت دانستنی های ورزشی همراه باشید.

آموزش چند تکنیک دفاع شخصی

راه های دفاع شخصی هنگام مورد حمله قرار گرفتن

واکنشتان چیست اگر تنها باشید و مورد حمله قرار بگیرید؟ این موضوعی است که هیچ کدام از ما هیچ وقت دوست نداریم با آن رو به رو شویم، اما دانستن اینکه چگونه در یک موقعیت تهدید آمیز درست رفتار کنیم مهم است و احتمالا باعث نجات جانمان میشود. امیدوارم که هیچ وقت به 15 نکته ی دفاع شخصی زیر احتیاج پیدا نکنید؛ با اینحال دانستن اقدامات احتیاطی لازم ممکن است باعث شود روزی از یک حمله قصر در بروید.

 

دفاع شخصی

 

1ـ نشان دهید که نسبت به موقعیت آگاه هستید: از آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد آگاه باشید. مهاجمان حرفه ای معمولا زنانی را مورد هدف قرار میدهند که بنظر مشغول و پریشان می آیند. اگر نگاهی قاطع و محکم داشته باشید و هوشیار بنظر برسید ممکن است آنها هرگز حمله را شروع نکنند.

2ـ بدنتان را آماده کنید: اگر احساس خطر کردید، بلافاصله حالت شروع یک مبارزه را بخود بگیرید. دستانتان را جلوی قفسه ی سینه ی خود بیاورید، یک پایتان را جلوتر از دیگری قرار دهید و بدنتان را بچرخانید. هم اکنون بدن شما آماده ی یک رویارویی فیزیکی است.

چگونه از خودمان دفاع کنیم؟

3ـ نگذارید موهایتان توی دست و پا باشند: بسیاری از مهاجمان از مو به عنوان یک هدف آسان برای گرفتن استفاده میکنند. بهتر است که موهایتان را ببندید یا در یقه تان بگذارید.

4ـ دنبال یک سلاح بگردید: یک چتر، یک کلید یا یک خودکار هم میتوانند در یک لحظه ی بحرانی بدرد بخورند. یادتان باشد آنها کجا هستند که اگر احساس خطر کردید سریع آنها را در بیاورید و استفاده کنید. 

 
5ـ درخواست کمک کنید: درخواست کمک ممکن است در درگیری موثر نباشد اما ممکن است مهاجم بترسد و بگذارد فرار کنید. بسیاری از خانم ها در این شرایط میترسند و نمیدانند چی فریاد بزنند. اینکه داد بزنید «آتش» بهتر است و توجه بیشتری جلب میکند تا اینکه فقط داد بزنید«کمک»!

6ـ با نقاط ضعف بدن آشنایی داشته باشید: اگر مجبور به درگیری فیزیکی شدید میتوانید یکی از پنج نقاط ضعف چشم، بینی، گردن، زانو و کشاله ی ران را مورد هدف قرار بدهید.

7ـ از مبارزه کردن نترسید: بیشتر خانم ها از اینکه جواب حمله را پس بدهند میترسند. چون میترسند که مهاجم عصبانی شود یا به خودشان صدمه بزنند. مشتی که میزنید ممکن است به شما صدمه بزند اما درد جزئی است و شاید برای اینکه بتوانید فرار کنید کافی باشد، ارزشش را دارد امتحان کنید!

8ـ سعی کنید فرار کنید: اگر فرصت خوبی برای فرار پیدا کردید حتما فرار کنید. فرار کردن بهتر از مبارزه کردن است و ممکن است دوباره فرصت فرار پیدا نکنید، پس از دستش ندهید!

9ـ گوش هایتان را آزاد نگه دارید: وقتی در یک محله ی بد راه میروید به موسیقی گوش نکنید و با گوشی تان بازی نکنید. شما باید از محیط اطراف خود آگاه باشید و اگر مهاجمی در حال نزدیک شدن به شما بود سریع متوجه شوید.

10ـ از چیزهای اطراف خودتان استفاده کنید: دنبال چیزهایی که ممکن است او را بترساند باشید، شیشه بشکنید، دزدگیر ماشین ها را به صدا در بیاورید یا سطل های زباله را پرت کنید.

11ـ آرامش خودتان را حفظ کنید: بدترین کار ممکن ترسیدن است. مطمئنا این یک وضعیت استرس زا است، اما اگر آرامش خودتان را حفظ کنید به نفع خودتان است.

چطور از گیرانداختن و نگه داشتن های مختلف فرار کنیم؟

1ـ فشار آوردن از پشت به گلو: از پاشنه ی کفشتان برای خراشیدن پای مهاجم استفاده کنید؛ ضربه ای بزنید که آنقدر شدید باشد و دردی ایجاد کند که مهاجم نتواند تحمل کند و نادیده بگیرد.

2ـ نگه داشتن از پشت: سرتان را از عقب به صورتش بکوبید یا به فاقش ضربه بزنید.

3- فشردن سر و گردن: پایش را نگه دارید و بکشید تا کنترلش را از دست بدهد و بیوفتد.

به اینور و اونور خم شوید وتکان بخورید، یک ضربه ی محکم به چانه اش بزنید تا زبانش را گاز بگیرد ودر انتها یک ضربه ی قوی به کشاله ی رانش بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا